konkurs Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition

W dniach od 9 do 16 kwietnia 2017 r. drużyna Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie: Monika Czechowska, Kinga Drewniowska, Aleksandra Gebuza, Dawid Kowalkowski oraz Mateusz Sołtysiak wraz z opiekunem prof. Arturem Kozłowskim reprezentowała Polskę, jako exhibition team, w międzynarodowych rundach konkursu Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition. Jessup jest najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem typu moot court na świecie, polegającym na przeprowadzaniu symulacji rozpraw sądowych przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

W tegorocznej, już 58. edycji konkursu, studenci naszego Wydziału odbyli cztery rozprawy sądowe z reprezentantami Filipin, Rosji, Palestyny oraz Kazachstanu, co pozwoliło im udoskonalić swój warsztat zarówno prawniczy, jak i oratorski. Ponadto studenci uczestniczyli również, jako tzw. bailiffs, w rozprawach innych drużyn, dzięki czemu mieli możliwość obserwacji zmagań pozostałych uczestników konkursu na sali sądowej. Jesteśmy przekonani, że zdobyte podczas konkursu doświadczenie zaowocuje w przyszłości nie tylko poprzez uczestnictwo w innych konkursach typu moot court, ale także w przyszłej karierze zawodowej.

Dziękujemy za istotne wsparcie finansowe uzyskane od J.M. Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego i Dziekana Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr.

W tym miejscu chcielibyśmy również bardzo serdeczne podziękować podmiotom zewnętrznym, które zgodziły się wesprzeć finansowo naszą drużynę. Szczególne podziękowania chcielibyśmy skierować do Kancelarii Prawnej Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy (SDZLEGAL SCHINDHELM), Kancelarii Prawniczej CWW, Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, Izby Komorniczej we Wrocławiu oraz Prezydenta Miasta Wrocławia.

mgr inż. Roman Haligowski 9.05.2017 11:31