Serdecznie zapraszamy na III Seminarium ekspertów nt. stosowania unijnych aktów prawa międzynarodowego prywatnego i procesowego - Świadome wybory w egzekucji transgranicznej

mgr inż. Roman Haligowski - 20 Marzec, 2018 - 08:24
Serdecznie zapraszamy na III Seminarium ekspertów nt. stosowania unijnych aktów prawa międzynarodowego prywatnego i procesowego - Świadome wybory w egzekucji transgranicznej, które będzie miało miejsce w dniu 20 kwietnia 2018 r. w godzinach 10.30-15.00 w Sali Rady Wydziału.

Seminarium jest częścią projektu Informed Choices in Cross-Border Enforcement (IC2BE) realizowanego w ramach programu Komisji Europejskiej JUSTICE przez ośrodki naukowe z siedmiu państw członkowskich Unii Europejskiej (Belgia, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Polska, Włochy). Badania w Polsce przeprowadza zespół z Uniwersytetu Wrocławskiego, w skład którego wchodzą dr Agnieszka Frąckowiak-Adamska (kierownik) oraz dr Agnieszka Guzewicz i mgr Agnieszka Lewestam-Rodziewicz.

Projekt dotyczy stosowania czterech rozporządzeń tzw. drugiej generacji – dotyczących Europejskiego Tytułu Egzekucyjnego, Europejskiego Nakazu Zapłaty, postępowania w sprawie drobnych roszczeń i nakazu zabezpieczenia na rachunku bankowym. Jednym z celów projektu jest ustalenie, czym kierują się wierzyciele i prawnicy wybierając daną procedurę. Ponadto ma on na celu zbadanie, jakie problemy z implementacją i stosowaniem tych rozporządzeń pojawiają się w państwach członkowskich.

Udział w seminarium jest bezpłatny, ale uprzejmie prosimy o rezerwację miejsca pod adresem: https://goo.gl/forms/pNualG4fDmMbTTVd2 . Ilość miejsc ograniczona.
Program poniżej.

Katedra Prawa Międzynarodowego i Europejskiego
Zakład Prawa Cywilnego i Prawa Międzynarodowego Prywatnego na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego