Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jesteś tutaj

Dostęp do bazy Academica

mgr Joanna Mroczko-Sidorowicz - 6 Wrzesień, 2018 - 10:11

Dostęp do bazy Academica

Zapraszamy  Użytkowników do korzystania w Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu z  nowej usługi  dostępu do  Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych (CWPN) - Academica, utworzonej przez Bibliotekę Narodową.

https://academica.edu.pl/

Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Academica oferuje możliwość korzystania z zasobów z domeny publicznej,  które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje udzielone BN, jak i ze zbiorów objętych ochroną prawa autorskiego.System rezerwacji online pozwala zarejestrowanemu użytkownikowi zarezerwować wybrane publikacje na określony dzień oraz godzinę i korzystać z nich na przeznaczonym do tego celu terminalu, który mieści się w Informatorium Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. F. Joliot-Curie 12, I piętro) 

   Aby skorzystać z bazy, należy:

 - posiadać aktywne konto biblioteczne w BUWr,

  - zaakceptować regulamin użytkownika CWPN Academica

   (https://www.bn.org.pl/download/document/1534405883.pdf),

  - wypełnić oświadczenie i dostarczyć osobiście do dyżurnego bibliotekarza w Informatorium Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. F. Joliot-Curie 12, I piętro) 

  Instrukcja korzystania z CWPN Academica  -  https://academica.edu.pl/help

Pytania związane z bazą Academica prosimy kierować do Oddziału Informacji Naukowej BUWr  na adres e-mail: sin.buatuwr.edu.pl

 lub  tel. 71 375 24 18

Uwaga!

Stanowisko z terminalem dostępowym do CWPN  Academica może być wykorzystywane przez jednego użytkownika przez jedną godzinę, jeżeli są inni oczekujący na dostęp do komputera. Po upływie tego czasu użytkownik jest zobowiązany zakończyć sesję i udostępnić miejsce osobie oczekującej.