Kolokwium semestralne - grupa 2 i 3 SNP(W)

mgr Konrad Wróblewski - 12 Grudzień, 2018 - 10:45

uprzejmie informuję, że kolokwium semestralne z prawa handlowego dla grup 2 i 3 SNP(W) odbędzie się na dodatkowych zajęciach w dniu 10 stycznia 2019 r. (czwartek) o godzinie 18.00 (Amf. AC). Termin ten obowiązuje wszystkich studentów ze wskazanych grup, w tym studentów, którzy otrzymali zgodę Dziekana na eksternistyczne zaliczenie ćwiczeń.

Jednocześnie dla osób, które nie uzyskają pozytywnego zaliczenia w pierwszym terminie wyznaczam termin poprawkowy na dzień 17 stycznia 2019 r., godz. 18.00 (Amf. AC).

Kolokwium będzie składało się z dwóch cześci.
Pierwsza część obejmowała będzie swoim zakresem 50 pytań z zakresu prawa umów handlowych. Wobec tego wśród zagadnień objętych zakresem testu znajdzie się przede wszystkim tematyka poruszona w trakcie zajęć, a nadto zagadnienia obejmujące wskazaną materię wynikające z treści sylabusa Państwa wykładu - pkt 7-17 treści programowych. Sylabus wraz z proponowaną literaturą dodatkową znajdziecie Państwo w zakładce materiały dytaktyczne na stronie wydziałowej dr hab. Piotra Wiórka.

W drugiej części Państwa zadaniem będzie rozwiązanie trzech kazusów. Zakres przedmiotowy tej części obejmują następujące zagadnienia poruszane w trakcie zajęć: zawarcie umowy, zakończenie stosunku zobowiązaniowego, wykonanie zobowiązania, odpowiedzialność kontraktowa, sprzedaż, zlecenie, agencja, komis, najem, dzierżawa, leasing, umowa o dzieło, umowa o roboty budowlane, pożyczka, kredyt, gwarancja bankowa. W trakcie drugiej części mogą Państwo korzystać z treści wydrukowanych aktów prawnych: Kodeksu cywilnego, ustawy Prawo Bankowe oraz ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

Do zaliczenia kolokwium wymagany jest pozytywny wynik z obu części Państwa pracy (minimum 30 pkt z testu i poprawne rozwiązanie dwóch kazusów). Jednocześnie pragnę wskazać, że do kolokwium zostaną dopuszczone wyłącznie osoby, które spełnią do dnia kolokwium wymogi wynikające z zasad zaliczenia przedmiotu przedstawionych Państwu na początku semestru.

Z poważaniem,
Konrad Wróblewski