Żołnierze wyklęci w Beskidach - ich korzenie ideowe i szlak bojowy

mgr inż. Roman Haligowski - 10 Styczeń, 2019 - 14:10

Polska Korporacja Akademicka Cresovia Leopoliensis oraz Studenckie Koło Naukowe "Prawo, Społeczeństwo, Kultura" mają przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z dr. Tomaszem Greniuchem pod tytułem "Żołnierze wyklęci w Beskidach - ich korzenie ideowe i szlak bojowy". Prelekcja odbędzie się w czwartek 28 lutego o godz. 17.00 w sali 318 w budynku A na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doktor Tomasz Greniuch jest historykiem, pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu, autorem kilku książek i licznych artykułów poświęconych żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego, w szczególności oddziałowi NSZ pod dowództwem kpt. Henryka Flame ps. Bartek operującego na Śląsku Cieszyńskim i ziemi żywieckiej. Właśnie o losach tego zgrupowania oraz tego jakie idee kształtowały jego żołnierzy prelegent opowie podczas spotkania. Tematyka będzie tym bardziej aktualna, że 1 marca jest obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania gościowi pytań oraz zakupu jego książek. Patronat nad wydarzeniem objął oddział wrocławski Instytutu Pamięci Narodowej. Serdecznie zapraszamy!