Konferencja dedykowana pamięci dr Leny Kondratiewej-Bryzik pt.: "Prawa człowieka i granice ich prawnej ochrony"

Karol Greinert - 1 Marzec, 2019 - 16:08

Amnesty International Polska i grupa lokalna Wrocław
Katedra Prawa Konstytucyjnego WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego
Poznańskie Centrum Praw Człowieka INP PAN
oraz Studenckie Koło Naukowe Praw Człowieka
serdecznie zapraszają na konferencję dedykowaną pamięci
dr Leny Kondratiewej-Bryzik pt.: "Prawa człowieka i granice ich prawnej ochrony", która odbędzie się
5 marca 2019 r.
na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii, Uniwersytetu Wrocławskiego

Celem konferencji jest wskazanie granic ochrony praw człowieka. Występujący w niej prelegenci podejmą trudne tematy, na które prawo nie daje jasnych odpowiedzi, a więc wytyczenie granic ochrony należy faktycznie do organów interpretujących i stosujących prawo. Szczególnym celem konferencji jest przedstawienie tych obszarów ochrony praw człowieka, które w dużej mierze zależą od społecznej akceptacji i uznania roszczeń jednostek, a także kontekstu politycznego i kulturowego, w których te roszczenia są formułowane.
Szczegółowy program konferencji znajduje się na załączonym plakacie.

Załączniki:
Image icon Program konferencji