Cambridge - otwieramy podręczniki do pracy zdalnej

mgr Joanna Mroczko-Sidorowicz - 20 Marzec, 2020 - 09:55

Szanowni Państwo,

Wpływ pandemii koronawirusa stanowi ogromne wyzwanie dla wykładowców, naukowców i studentów. W Cambridge University Press dokładamy wszelkich starań, aby wspierać środowisko akademickie w tym trudnym momencie.

Wydawnictwo Uniwersytetu Cambridge odgrywa globalną rolę w edukacji i badaniach oraz podziela misję uniwersytetu polegającą na przyczynianiu się do rozwoju społeczeństwa poprzez swoją pracę. Udostępnianie badań i udostępnianie naszych treści może odegrać ważną rolę w zwalczaniu wspólnych zagrożeń, takich jak to.

Chcielibyśmy więc przekazać informacje na temat inicjatyw działu akademickiego CUP w odpowiedzi na COVID-19.

1. Bezpłatny dostęp do podręczników akademickich na Cambridge Core

· Cambridge University Press udostępnia podręczniki dla szkolnictwa wyższego za darmo w Internecie do maja 2020 r.

· Ponad 700 podręczników, opublikowanych i obecnie dostępnych w formacie HTML na Cambridge Core, jest dostępnych od dzisiaj do końca maja, niezależnie od tego, czy zostały wcześniej zakupione.

· Dostępne tytuły znajdują się pod adresem: https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/textbooks a w załączeniu przesyłam pełna listę, którą w razie potrzeby można załadować do serwisów discovery

2. Bezpłatny dostęp do rozdziałów książek i artykułów w czasopismach odnoszących się do badań nad COVID-19

· Wydawnictwo CUP przygotowało zbiór ponad 80 rozdziałów książek i artykułów w czasopismach dostępnych na Cambridge Core. CUP dołączyło również do Wellcome Trust i ponad 30 wiodących wydawców, zobowiązując się do udostępnienia wszystkich naszych publikacji związanych z COVID-19 i ich pełnych danych w PubMed Central (PMC) i innych publicznych repozytoriach.

· Artykuły pochodzą z czasopism takich jak Epidemiology & Infection, Prehospital and Disaster Medicine, Infection Control & Hospital Epidemiology oraz Animal Health Research Reviews. Przyszłe artykuły zostaną dodane do kolekcji po ich opublikowaniu.

· Kolekcję można znależź pod adresem: https://www.cambridge.org/core/browse-subjects/medicine/coronavirus-free...

3. Bezpłatny dostęp do materiałów encyklopedycznych i leksykonów dla obecnych klientów CUP (na życzenie)

· Wszystkim aktualnym klientom Cambridge (prenumerującym w 2019 roku jakąkolwiek kolekcję czasopism lub książek), którzy z powodu COVID-19 pracują zdalnie, oferujemy bezpłatny dostęp do Cambridge Histories, Cambridge Companions i Cambridge Elements do końca maja. Instytucje zainteresowane takim bezpłatnym dostępem proszone są o kontakt bezpośrednio z nami lub naszymi partnerami z ABE-IPS.

4. Rozszerzenie warunków dostępu do książek CUP na platformie ProQuest Ebook Central

· Zgodziliśmy się, aby ebooki CUP dostępne na ProQuest Ebook Central, które zostały sprzedane w modelu dla jednego użytkownika, zniosły to ograniczenie i były dostępne dla nieograniczonej liczby jednoczesnych użytkowników na okres 90 dni. Prawdopodobnie wkrótce będziemy wykonywać podobne działania z platformami innych firm.