Jesteś tutaj

Karty podstawowe

mgr Paweł Zagiczek

Kontakt: 

pokój 508, budynek A, ul. Uniwersytecka 22/26

Telefon:
+48 71 375 2994
Email:
pawel [dot] zagiczek [at] uwr [dot] edu [dot] pl
Konsultacje: 

Konsultacje w semestrze letnim 2017/18

środy, godz. 15:00 - 17:00

 

 

 

 

Działalność naukowa: 

Magister prawa, licencjat historii. Aplikant adwokacki, doktorant w Katedrze Prawa Karnego Materialnego.

Autor pracy magisterskiej p.t. "Prawo do obrony jako okoliczność wyłączająca przestępność niektórych typów czynów zabronionych", napisanej pod kierunkiem prof. Jacka Giezka.

Lareuat I miejsca konkursu krasomówczego dla aplikantów adwokackich ORA Wrocław, II miejsca środowiskowego konkursu krasomówczego, uczestnik finału Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich im. adw. Stanisława Mikke.

Były prezes Koła Naukowego Prawa Karnego i Kryminologii i wiceprezes Uniwersyteckiej Poradni Prawnej. Uczestnik i organizator szeregu konferencji naukowych.

W swoich zainteresowaniach naukowych na gruncie prawa karnego materialnego koncentruje się na nauce o przestępstwie, w szczególności w zakresie okoliczności wyłączających odpowiedzialność karną, przestępstw przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstw gospodarczych. Interesuje się również procesem karnym, szczególnie w dziedzinie zasad procesowych dotyczących uprawnień jego uczestników, a także prawa dowodowego. Nie pozostaje również obojętny na inne dziedziny prawa.

Sportowiec, maratończyk.