Konferencja poświęcona sztucznej inteligencji i prawnym jej konsekwencjom

Karol Greinert - 29 Styczeń, 2024 - 18:23

w imieniu Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej (CBKE) działającego na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszam do udziału  w konferencji organizowanej przez Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Szczeciński i  Uniwersytet Śląski w Katowicach pt. Forum Prawa Mediów Elektronicznych. Obecna 10-ta już edycja będzie gościła na Uniwersytecie Wrocławskim. Tematem przewodnim konferencji będzie sztuczna inteligencja i prawne jej konsekwencje.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-22 marca 2024 roku w formie stacjonarnej konferencji naukowej, podczas której referaty wygłoszą wybitni prelegenci dotychczas związani lub współpracujący z CBKE. W gronie prelegentów znajdą się uznani przedstawiciele nauki, czołowi reprezentanci samorządów zawodowych oraz firm informatycznych. Pierwszy dzień konferencji to Młode Forum Prawa Mediów Elektronicznych (9 edycja), podczas którego studenci, doktoranci i młodzi pracownicy naukowi przedstawią swoje referaty. W kolejnych dniach, czyli 21 i 22 marca odbędą się już właściwe obrady.
Parterem merytorycznym konferencji jest Currenda spółka z o.o. w Sopocie, Kancelaria Prawna Olesiński i wspólnicy oraz Kancelaria Prawna dotlaw.

Patronat honorowy nad konferencją objął: Dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu wrocławskiego, Związek Banków Polskich, Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu, European Bar Association, Izba Komornicza we Wrocławiu, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia, Okręgowa Rada Adwokacka we Wrocławiu, Microsoft i Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Formularz rejestracyjny https://forms.office.com/e/Vr4qVtbP15

Prof. dr hab. Jacek Gołaczyński