XXVI edycja Lokalnego Konkursu Krasomówczego!

Karol Greinert - 24 luty, 2024 - 17:19

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Wrocław ma zaszczyt zaprosić studentów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii do udziału w XXVI edycji Lokalnego Konkursu Krasomówczego!
Jeśli szukacie sposobu na rozwój swoich umiejętności krasomówczych, nie do końca wiecie jak przełamać strach przed wystąpieniami publicznymi oraz lubicie wykorzystywać wiedzę nabytą w czasie studiów w praktyce, ten konkurs jest właśnie dla Was!
Kto może wziąć udział?
Konkurs skierowany jest do studentów prawa lub administracji (od II roku)
Na czym polega Lokalny Konkurs Krasomówczy? - wystąpienie uczestnika polega na wygłoszeniu mowy kończącej postępowanie przed sądem I instancji na podstawie kazusu z zakresu prawa cywilnego, karnego bądź prawa pracy - jedną sprawę przedstawiają dwie osoby, wcielające się w odmienne role procesowe.
Kto będzie oceniać zmagania uczestników?
W skład doświadczonego jury, w którego skład wchodzą prawnicy, językoznawcy oraz przedstawiciele środowiska naukowego.
Finał tegorocznego Lokalnego Konkursu Krasomówczego odbędzie się na prawdziwej sali sądowej! Finaliści spotkają się wraz z Jury konkursowym oraz organizatorami w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu!
A co jeśli wygrasz Etap Lokalny?
Zwycięstwo w Lokalnym Konkursie Krasomówczym daje między innymi możliwość wzięcia udział w Finale XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. mec. Joanny Agackiej-Indeckiej oraz nagrodę główną dla laureata pierwszego miejsca, o której powiemy więcej już niedługo…
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Link do wydarzenia: