TUTORIAL (studenci IV lub V roku SSP)

dr hab. Artur Kozłowski prof. UWr - 10 Październik, 2024 - 16:23

uprzejmie informuję o możliwości uczestniczenia w prowadzonych przeze mnie zajęciach w formie tutorialu (studenci IV lub V roku na kierunku stacjonarnego PRAWA). Poniżej informacje zamieszczone na stronie wydziałowej Facebooka w sprawie zasad rekrutacji:
I. Tutorial zatytułowany: INTERNACJONALISTA (-TKA) - zajęcia ponadprogramowe w semestrze zimowym roku akademickiego 2024/2025
1. Tutor: dr hab. Artur Kozłowski, prof. UWr, Katedra Prawa Międzynarodowego i Europejskiego; redaktor naukowy czasopisma "Wroclaw Review of Law, Administration & Economics"; redaktor korespondencyjny czasopisma "International Legal Materials";
opiekun naukowy Studenckiego Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego i Europejskiego.
2. Specjalizacja: prawo międzynarodowe publiczne:
- źródła prawa międzynarodowego (umowy międzynarodowe, zwyczaj międzynarodowy, uchwały organizacji międzynarodowych, akty jednostronne);
- stosowanie prawa międzynarodowego w krajowym porządku prawnym;
- teoria prawa międzynarodowego;
- sądownictwo międzynarodowe.
3. Cele tutorialu:
- przybliżenie lub pogłębienie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych nakierowanych na uczestnictwo w debacie społecznej i wnioskowanie z wykorzystaniem elementów argumentacji prawniczej, wykładni prawa, retoryki czy erystyki, czerpiących z szeroko rozumianego prawa międzynarodowego publicznego;
- wykorzystanie narzędzi międzynarodowoprawnych w praktyce prawniczej;
- zarysowanie możliwych ścieżek edukacji i kariery zawodowej w płaszczyźnie prawa międzynarodowego i działań aplikacyjnych w tym zakresie;
- przygotowanie publikacji naukowej;
- przygotowanie do uczestnictwa w symulacjach postępowań sądowych ("international law moot court competition").

II. "Tutoring" oznacza zorganizowaną, dłuższą i regularną pracę ze studentem, opartą na indywidualnej relacji uczeń-mistrz, skoncentrowaną na rozwijaniu kompetencji akademickich, społecznych lub osobistych studenta. Tutoriale odbywają się w wymiarze 15 godzin i podlegają zaliczeniu bez oceny. Informację o zaliczonym tutorialu wraz z jego tematyką (tytułem), wpisuje się w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów.
1. Rekrutacja składa się z dwóch etapów:
1) złożenie wniosku, który obejmuje:
a) CV zawierające wykaz ponadprogramowych osiągnięć i aktywności
b) list motywacyjny uzasadniający wybór tutora i tematyki tutorialu.
 - Termin: DO 14 PAŹDZIERNIKA 2024 R.
 - Wniosek należy złożyć w BOS lub przesłać na adres mailowy dorota.kantczakatuwr.edu.pl
2) indywidualną rozmowę z tutorem weryfikującą umiejętności i predyspozycje do kształcenia metodą tutoringu.
 - Termin: 17–28 PAŹDZIERNIKA 2024 R. (po indywidualnym ustaleniu)
3. W oparciu o analizę złożonych wniosków do drugiego etapu mogą być dopuszczeni wybrani kandydaci. Weryfikacji wniosków dokonuje prodziekan ds. kształcenia w porozumieniu z tutorem.
O zakwalifikowaniu na tutorial student jest informowany niezwłocznie za pośrednictwem USOS lub z wykorzystaniem uczelnianej poczty elektronicznej.