Informacje dotyczące kolokwium zaliczeniowego dla grupy 11 i 12 studentów studiów dziennych (kierunek: Prawo, rok akademicki 2016/2017).

dr Szymon Tarapata - 12 Kwiecień, 2017 - 16:27

uprzejmie informuję, iż jedyny termin, w którym możemy przeprowadzić kolokwium zaliczeniowe z prawa karnego, przypada na dzień 17 maja 2017 r. (podczas zajęć ćwiczeniowych).

Jeśli chodzi o szczegóły, to kolokwium będzie składało się z dwóch części, tj.:

1) testowej (test będzie składał się z 30 pytań wielokrotnego wyboru. Za każdą prawidłową odpowiedź na pytanie można uzyskać 1 pkt - łącznie - 30 pkt. Czas na rozwiązanie: 30 min.);

2) opisowej (pytanie otwarte - podobne do tych, które pojawiają się na egzaminie, za które będzie można uzyskać maksymalnie 10 pkt. Czas na rozwiązanie: 40 min.).

Chcąc zdać kolokwium, należy zaliczyć każdą jego część (a więc zdobyć ponad 50 % punktów z testu lub minimum 50 % punktów z części opisowej).

Ostateczna ocena z kolokwium będzie wyznaczana w oparciu o średnią ocen cząstkowych uzyskanych z części testowej i opisowej (z tym, że jeśli np. student otrzyma z części testowej ocenę 4, zaś z części opisowej 4,5 - w końcowym rozrachunku otrzyma ocenę 4,5).

Próg punktowy z części testowej jest następujący:

1-15 pkt. - ndst.;

16-18 - dst.;

19-21 - + dst.;

22-25 - db.;

26-27 - + db.;

28-30 bdb.

Próg punktowy z części opisowej jest następujący:

1-4 pkt. - ndst.;

5 pkt. - dst.;

6 pkt. - +dst.;

7 pkt. - db.;

8-9 pkt. - +db.;

10 pkt. - bdb.

Z kodeksów będzie można jedynie korzystać podczas części opisowej.

Ocenę z kolokwium będzie można poprawić. Kolokwium poprawkowe będzie miało formę ustną. Terminy poprawki to: 30 maj 2017 r. od godz. 9:00-11:00 (pokój 202a) oraz 31 maja 2017 r. o godz. 10-12 (pokój 202a). Do poprawki będzie mogła podejść jedynie ta osoba, która uczestniczyła w pierwszym terminie kolokwium (z wyjątkiem sytuacji nadzwyczajnych).

UWAGA! O ocenę uprawniającą do podejścia do ustnego przedterminu będzie mógł ubiegać się jedynie ten student, który uzyskał pozytywną ocenę z pierwszego terminu kolokwium.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą.

Łącząc wyrazy szacunku,

dr Szymon Tarapata, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego UWr