​Zasady zaliczania nieobecności na ćwiczeniach i seminariach

dr Krzysztof Kułak - 20 Styczeń, 2022 - 12:08

Obecność na ćwiczeniach oraz na seminariach magisterskich i dyplomowych jest obowiązkowa i służy m.in. bieżącej kontroli postępów studenta w nauce.
Warunkiem zaliczenia tych zajęć, w tym przystąpienia do kolokwium zaliczeniowego, jest uprzednie zaliczenie wszystkich nieobecności, w tym usprawiedliwionych.

Nieobecność na zajęciach - bez względu na jej przyczynę - podlega zaliczeniu na konsultacjach w terminie tygodnia od wystąpienia nieobecności (a w przypadku nieobecności usprawiedliwionej - w terminie tygodnia od dnia ustania przyczyny nieobecności), w każdym razie nie później niż na ostatnich konsultacjach przed kolokwium zaliczeniowym.
Zaliczenie nieobecności polega na udzieleniu poprawnej, ustnej odpowiedzi na trzy pytania z zakresu materiału omawianego na zajęciach, na których student nie był obecny. Student sam ustala zakres materiału omawiany na zajęciach, np. poprzez kontakt z osobami obecnymi na zajęciach.

Zarządzenie nr 18/2017 Dziekana WPAE UWr z dnia 27 lipca 2017 r. w sprawie monitorowania obecności na zajęciach na WPAE UWr znajduje zastosowanie bez względu na zaliczenie przez studenta nieobecności.

Krzysztof Kułak