Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jesteś tutaj

Zapisy na seminarium dyplomowe - SSA I st., II rok, 22.02.2023 r., godz. 11:30, gab. 519A

dr Paweł Majczak - 19 luty, 2023 - 19:39

Szanowni Państwo,
zapraszam do siebie na seminarium dyplomowe. Tematyka seminarium obejmie przede wszystkim kwestie proceduralne, dotyczące postępowania administracyjnego, które stanowi elementarny przedmiot na studiach administracji. Znajomość tego postępowania jest ponadto niezbędna w pracy zawodowej urzędnika. Semestr, w którym rozpoczniecie Państwo seminarium dyplomowe pokrywa się z semestrem, w którym prowadzone są wykłady oraz konwersatoria z przedmiotu Postępowanie administracyjne. Spójność tematyki seminarium oraz obowiązkowych zajęć na studiach bez wątpienia przemawia za wybraniem seminarium w Zakładzie Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego.

Tematyka prac dyplomowych nie musi ograniczać się wyłącznie do zagadnień proceduralnych. Informacje co do moich prefererencji badawczych można odnaleźć na stronie pracowniczej, analizując tematy moich publikacji naukowych. Oprócz ogólnego postępowania administracyjnego zaliczyć do nich należy przede wszystkim: postępowanie egzekucyjne w administracji, postępowanie sądowoadministracyjne, sankcje administracyjne, gwarancje wykonania obowiązków administracyjnoprawnych, zarządzanie drogami publicznymi (np. zezwolenie, kara za zajęcie pasa drogowego, strefy płatnego parkowania, zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego, opłaty związane z korzystaniem z dróg publicznych), elektronizacja administracji publicznej w kontekście zarządzania dokumentacją oraz wpływu na postępowanie administracyjne.
Gdyby powyższe obszary nie stanowiły głównego przedmiotu Państwa zainteresowań, to chętnie wysłucham propozycji każdego Kandydata co preferowanej tematyki i być może wspólnie rozszerzymy swoje horyzonty badawcze.

W razie pytań przed terminem zapisów zachęcam do kontaktu przez Teams. Nick: pawel.majczak2atuwr.edu.pl

Polecam również stronę internetową koła naukowego, którego jestem opiekunem: https://www.facebook.com/nkpostadm

Do zobaczenia 22.02.2023 r. o godz. 11:30 w gab. 519A,
dr Paweł Majczak