Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jesteś tutaj

"Spotkanie Dawida z Mahometem? Prawa człowieka w kontekście judaizmu i islamu" organizowaną przez ELSA Wrocław w ramach tegorocznego ELSA Day!

mgr inż. Roman Haligowski - 24 Listopad, 2014 - 07:20

Serdecznie zapraszamy wszystkich na debatę komparatystyczną pod tytułem "Spotkanie Dawida z Mahometem? Prawa człowieka w kontekście judaizmu i islamu" organizowaną przez ELSA Wrocław w ramach tegorocznego ELSA Day!

Podczas debaty nasi goście postarają się odpowiedzieć na następujące pytania związane z judaizmem i islamem:

Zwyczaj czy prawo stanowione - co jest źródłem prawa?
Społeczeństwo a rodzina - jak na siebie wpływają?
Kobieta vs mężczyzna - czy istnieje ich równość w prawie?
Prawda czy mit? Kontrowersyjne praktyki religijne.
Muzułmanie i Żydzi w Polsce - jak im się żyje?

Pierwszym z gości, który podzieli się z nami swoją wiedzą, będzie dr hab. prof. nadzw. UWr Mirosław Sadowski, który jest Kierownikiem Pracowni Badań Praw Orientalnych w Katedrze Doktryn Politycznych i Prawnych, i który opowie nam o prawie, kulturze i religii państw muzułmańskich, skupiając się na prawach człowieka.

Drugim prelegentem będzie pan Aleksander Gleichgewicht - wieloletni działacz Solidarności, od 2012 roku przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu, współpracownik Komitetu Helsińskiego w Polsce oraz uczestnik akcji zbierania informacji nt. łamania praw człowieka w PRL, który również przybliży nam prawa człowieka w aspekcie kulturowym i religijnym w kulturze żydowskiej.

Odbywający się cyklicznie od trzech lat projekt ELSA Day w tym roku będzie miał miejsce 26 listopada. Odbywa się on tego samego dnia we wszystkich Grupach Lokalnych ELSA w obrębie całej Europy, a każde wydarzenie podlega ocenie w ramach konkursu organizowanego przez ELSA International przy partnerstwie m.in. Rady Europy. Tematyka wydarzenia krąży wokół szeroko pojętych praw człowieka w myśl idei przewodniej ELSA Day - "all different, all together". 

 

plakat do pobrania