Własność intelektualna i prawo pracy 25-GBE-S1-E1-WlasIPP

dr hab. Jacek Borowicz - 16 Styczeń, 2019 - 10:28

W ramach bloku: Prawo własności intelektualnej wchodzącego do przedmiotu Własność intelektualna i prawo pracy 25-GBE-S1-E1-WlasIPP omówione będa następujące zagadnienia:
1/ Pojęcie i zakres prawa własności intelektualnej
2/ Prawo autorskie i prawa pokrewne - pojęcie utworu,autorstwo, podmioty praw autorskich ( w szczególnosci utwór pracowniczy , utwory naukowe, studenckie)
3/Prawo autorskie i prawa pokrewne - osobiste i majątkowe prawa autorskie, prawa pokrewne
4/ Prawo autorskie a własność przemysłowa
5/ Prawo własności przemysłowej - przedmioty własności przemysłowej
6/Prawo własności przemysłowej - uprawnienia twórców przedmiotów własności przemsyłowej
7/ Prawo ochrony informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa. Zaliczenie.

Blok Prawo własności intelektualnej oceniny będzie: 1/ w zakresie podstawowym poprzez uwzględnienie : obecności na zajęciach, pracy własnej studenta/studentki (sporządzenie notatek z zajęć), 2/ w zakresie rozszerzonym - dla osób chętnych - na podstawie testu zaliczeniowego ( test prosty, do 15 pytań) na ostatnich zajęcich.