Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jesteś tutaj

XVI edycja Targów Pracy i Praktyk KAMPUS KARIERY

Karol Greinert - 7 Listopad, 2023 - 17:33

Akademickie Biuro Karier wraz z Wydziałem Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zapraszają do udziału w XVI edycji Targów Pracy i Praktyk KAMPUS KARIERY, która odbędzie się już 21 listopada (wtorek) w godz. 10:00-15:00 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (bud. D, ul. Uniwersytecka 7-10).
 
Hasłem przewodnim nadchodzącej edycji jest „Humanista na rynku pracy”, dlatego też do udziału w Targach szczególnie zapraszamy studentki i studentów, a także absolwentki
i absolwentów kierunków prawniczych,  społecznych, humanistycznych i filologicznych. 
 
Do współpracy zaprosiliśmy ponad 20 pracodawców z różnych branż, którzy nie tylko przedstawią profil swojej działalności, ale przede wszystkim opowiedzą o bieżących procesach rekrutacyjnych i odpowiedzą na nurtujące uczestniczki i uczestników pytania.
 
W programie wydarzenia znalazły się także aż 3 panele dyskusyjne z udziałem ekspertów ze świata nauki, biznesu oraz przedstawicielek pokolenia Z:
 
PANEL #1: Rynek pracy dla humanistów: obszary standardowe, nieoczywiste, niedostępne
Podczas pierwszego panelu eksperci pochylą się nad kwestiami dotyczącymi wymagań współczesnego rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk/ról, które z powodzeniem mogą wykonywać absolwenci studiów humanistycznych. 

PANEL #2: Dlaczego warto być „humanem”?
Satysfakcjonująca praca po studiach humanistycznych – dlaczego warto być ,,humanem’’? Podczas panelu nasi goście opowiedzą o ich ścieżkach kariery, a także o tym w jakim stopniu studia humanistyczne pomogły im znaleźć swoje miejsce na rynku pracy, czego dodatkowo musieli się nauczyć i jakie zalety wynikają z posiadania wykształcenia humanistycznego. 

PANEL #3: Generacja Z na rynku pracy
Obecność pokolenia Z na rynku pracy wywołuje różne odczucia, a jak jest naprawdę? O tym, jakie mają oczekiwania i jakimi są pracownikami opowie nie tylko ekspertka, która na co dzień pracuje z przedstawicielami gen Z, ale też same zainteresowane – przedstawicielki tytułowego pokolenia i jednocześnie Ambasadorki Akademickiego Biura Karier 2022/2023. Oprócz tego zostaną zaprezentowane wyniki badań: Plany i oczekiwania zawodowe studentek i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego w odniesieniu do sytuacji na rynku pracy, które zostały przeprowadzone przez Ambasadorki ABK 2022/2023 wśród studentek i studentów UWr w II kwartale 2023.  
Na każdy z paneli dyskusyjnych obowiązują zapisy: https://forms.office.com/e/b5LqVYac9n 
 
XVI edycja Targów Pracy i Praktyk KAMPUS KARIERY została objęta patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.
 
Więcej informacji:
https://targi.uwr.edu.pl/
https://fb.me/e/1AoWjj0OK  

 
Organizatorami wydarzenia są:
Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego
Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego
Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego