Zapisy na prowadzone przeze mnie seminarium magisterskie na I roku Studiów Stacjonarnych Adminsitracji II Stopnia odbędą się 9 października 2024 r. o godz. 13.15 w pokoju 109 w budynku A.
Nie jest konieczne posiadanie koncepcji tematu przyszłej pracy. W razie potrzeby oferuję pomoc w wyborze tematu, nakieruję na ciekawe i aktualne zagadnienia. Z moich doświadczeń wynika, że nieraz temat wybrany już w trakcie seminarium jest dogodniejszy niż ten, z którym student "przyszedł" na zajęcia.
Osoby zainteresowane udziałem w seminarium mogą już teraz wstępnie zgłaszać się mailowo. W zgłoszeniu można, choć nie jest to konieczne, podać proponowany temat pracy lub przynajmniej wskazać ogólnie obszar prawa cywilnego, który jest przedmiotem zainteresowania studenta. Zgłoszenia takie nie zastępują zapisania się na seminarium w wyznaczonym czasie i miejscu, mogą jednak usprawnić i skrócić same zapisy.
Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące seminarium lub trybu zapisów, chętnie odpowiem na nie również mailowo.
Informuję, że w ramach prowadzonego przeze mnie seminarium można przygotowywać prace o szeroko rozumianej tematyce cywilnoprawnej, w szczególności z zakresu:
· części ogólnej prawa cywilnego (np. pełnomocnictwo, zdolność do czynności prawnych),
· prawa rzeczowego (np. zasiedzenie, obrót nieruchomościami, księgi wieczyste),
· prawa zobowiązań (np. odpowiedzialność odszkodowawcza, cywilnoprawne problemy generowane przez kredyty „frankowe”, poszczególne umowy nazwane np. sprzedaży, najmu)
· prawa spadkowego (np. testament, dział spadku, zachowek, stwierdzenie nabycia spadku),
· prawa rodzinnego (np. małżeńska wspólność majątkowa, rozwód, władza rodzicielska),
· prawa autorskiego (np. pojęcie utworu, ochrona prawna utworu).
Nie ma jednak przeszkód, aby praca dotyczyła jednocześnie zagadnień z innej części systemu prawnego np. prawa administracyjnego albo zagadnień pozostających „na styku” prawa cywilnego i publicznego, np. prawa zamówień publicznych i gospodarki nieruchomościami. Praca może również omawiać aspekty procesowe danego zagadnienia.
Z poważaniem
dr Krzysztof Gołębiowski