You are here

Zasady zaliczania nieobecności na ćwiczeniach i seminariach w roku akademickim 2020/2021

dr Krzysztof Kułak - 11 October, 2020 - 23:09

Przypominam, że obecność na ćwiczeniach, w tym na seminariach magisterskich i dyplomowych, jest obowiązkowa i służy m.in. bieżącej kontroli postępów studenta w nauce. Warunkiem zaliczenia tych zajęć, w tym przystąpienia do kolokwium, jest uprzednie zaliczenie wszystkich nieobecności.

Nieobecność na zajęciach - bez względu na jej przyczynę - podlega zaliczeniu na kosultacjach w terminie 2 tygodni od dnia wystąpienia nieobecności (a w przypadku nieobecności usprawiedliwionej - na konsultacjach w terminie 2 tygodni od dnia ustania przyczyny nieobecności), w każdym razie nie później niż do dnia kolokwium zaliczeniowego.
Zaliczenie nieobecności polega na udzieleniu poprawnej, ustnej odpowiedzi na trzy pytania z zakresu materiału omawianego na zajęciach, na których student nie był obecny.

Zarządzenie nr 18/2017 Dziekana WPAE UWr z dnia 27 lipca 2017 r. w sprawie monitorowania obecności na zajęciach na WPAE UWr znajduje zastosowanie bez względu na zaliczenie przez studenta nieobecności.

Krzysztof Kułak