Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

You are here

Krótki przewodnik po stronie internetowej Biblioteki Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii.

Adam Kaczyński - 20 January, 2022 - 11:37

Drogie Studentki, Drodzy Studenci! Serdecznie zapraszamy do Biblioteki na WPAE UWr

Z przyjemnością przesyłamy krótki przewodnik po stronie internetowej Biblioteki Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii. Znajdziecie tam w skrócie co, gdzie i jak można znaleźć aby ułatwić sobie współpracę z naszą biblioteką i czytelnią.   

Adres strony internetowej biblioteki: biblioteka.prawo.uni.wroc.pl.
Strona jest dostępna zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. 

Strona domyślnie otwiera się na AKTUALNOŚCIACH – tam zamieszczane są bieżące komunikaty dotyczące spraw bibliotecznych, np. zmian godzin otwarcia, dostępu do próbnych baz danych, szkoleń bibliotecznych itp.  

Dla zaczynających studia przede wszystkim najważniejsza będzie informacja dotycząca zapisów do biblioteki, szkolenia bibliotecznego, regulaminu i zasad organizacji BWPAE.

Link do zapisów do biblioteki: https://biblioteka.prawo.uni.wroc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=245&Itemid=309&lang=p
Link do szkolenia: https://prawo.uni.wroc.pl/node/45844
Bez aktywnego konta bibliotecznego nie można wypożyczać książek ani z Biblioteki WPAE, ani z Biblioteki Uniwersyteckiej. 

Regulamin korzystania z agend bibliotecznych znajduje się w zakładce UDOSTĘPNIANIE → Regulamin udostępniania. Tam zamieszczone są różne praktyczne informacje, np. o tym, ile książek można wypożyczyć, czy jak zamawiać książki przez katalog internetowy. 
W zakładce DYDAKTYKA znajduje się Przewodnik do pisania pracy licencjackiej i magisterskiej, w którym można znaleźć m.in. wymogi stawiane pracom dyplomowym oraz wskazówki do tworzenia przypisów i bibliografii. W tej zakładce mamy również prezentacje szkoleniowe (w formie PDF-ów) do baz danych (np. do Lexa, Legalisa). 

Lista wszystkich baz zakupionych przez Wydział oraz ich krótki opis umieszczony jest po prawej stronie (panel Na skróty → Bazy danych - krótki przewodnik). 

W czasie pandemii dla studentów została uruchomiona usługa Proxy, która umożliwia dostęp do baz uniwersyteckich z komputera domowego. Na stronie biblioteki znajdują się linki do rejestracji usługi oraz instrukcja do konfiguracja przeglądarki: 
https://www.bu.uni.wroc.pl/uslugi-online-proxy 
WPAE_Konfiguracja_proxy 

Bardzo przydatnym narzędziem jest Multiwyszukiwarka – służy do przeglądania licencjonowanych polskich i zagranicznych baz danych dostępnych w sieci uniwersyteckiej. Możliwe jest wyszukiwanie po słowie kluczowym, autorze lub tytule; dokładniejsze możliwości Multiwyszukiwarki można znaleźć w Przewodniku użytkownika
Multiwyszukiwarka 

Gorąco zachęcamy do korzystania ze zbiorów Biblioteki WPAE a także Biblioteki Uniwersyteckiej