Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

You are here

Polsko-niemiecka konferencja naukowa „Zakładanie spółek on-line i inne elektroniczne procedury notarialne w prawie spółek – teraźniejszość i przyszłość”

Karol Greinert - 4 December, 2023 - 11:53

Zakład Prawa Gospodarczego i Handlowego ma przyjemność poinformować o polsko-niemieckiej konferencji naukowej „Zakładanie spółek on-line i inne elektroniczne procedury notarialne w prawie spółek – teraźniejszość i przyszłość”, która odbędzie się 5 grudnia 2023 r. w sali im. Witolda Świdy (sala 2D), I piętro, bud. D. ul. Uniwersytecka 7-10. 

Przedmiotem konferencji będzie ocena możliwości dokonywania czynności notarialnych w obszarze polskiego prawa spółek bez konieczności fizycznej obecności w kancelarii notarialnej uczestników czynności notarialnej i notariusza. Przedstawione zostaną doświadczenia niemieckie związane ze stosowaniem przepisów pozwalających na założenie spółki z o.o. online oraz perspektywa europejska wykorzystania notariusza w procesie zakładania spółek online w związku z regulacjami wynikającymi z Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1151 z 20.06.2019 r. zmieniającej dyrektywę (UE) 2017/1132 w odniesieniu do stosowania narzędzi i procesów cyfrowych w prawie spółek a także aktualnymi pracami legislacyjnymi Parlamentu Europejskiego dotyczącymi tej problematyki. Wydarzenie ma charakter zamknięty. 

Załączniki: 
PDF icon PROGRAM KONFERENCJI.pdf