Budynek D na WPAE nosi imię prof. Zdzisława Kegla

Karol Greinert - 21 December, 2023 - 09:04

Budynek D na WPAE nosi imię prof. Zdzisława Kegla

Budynek D na Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego od niedawna nosi imię profesora Zdzisława Kegla!

Do historii Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii we Wrocławiu kadencja dziekana prof. Zdzisława Kegla w latach 1996–2002. Wtedy bowiem talenty organizacyjne Profesora, Jego doświadczenie oraz umiejętne wykorzystanie mechanizmów rynkowych dla rozwoju Wydziału przyniosły spektakularny efekt. Doprowadził mianowicie do wybudowania i otwarcia dwóch nowych gmachów dydaktycznych (przy ul. Więziennej 12 i przy ul. Uniwersyteckiej 7–10) oraz do połączenia trzech budynków Wydziału za pomocą tzw. łącznika. Budynek przy ul. Uniwersyteckiej (oddany do użytku w 2002 r.) uzyskał pierwsze miejsce w konkursie Oddziału Wrocławskiego Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa i został uznany za Dolnośląską Budowę Roku 2002.
więcej informacji:https://uwr.edu.pl/budynek-d-na-wpae-nosi-imie-prof-zdzislawa-kegla/