Wykład gościnny Prof. Dr Ralfa Lunaua

Karol Greinert - 9 April, 2024 - 16:34

Koło Naukowe Samorządu Terytorialnego im. Tadeusz Bigo wraz z Zakładem Ustroju Administracji Publicznej Instytutu Nauk Administracyjnych WPAiE UWr serdecznie zapraszają Studentki i Studentów UWr na wykład gościnny Prof. Dr Ralfa Lunaua pt. „Federalizm w Niemczech - anachroniczny relikt czy przyszłościowa różnorodność?” („Der Föderalismus in Deutschland - anachronistisches Relikt oder zukunftsfähige Vielfalt?”)!

Wykład odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2024 r. (środa), o godz. 15:00-16:00 w sali 119 w budynku A Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr (Sala Rady Wydziału).

Wykład będzie miał przyjemność przedstawić Prof. Dr. Ralf Lunau - ceniony specjalista z zakresu prawa publicznego Niemiec oraz Wolnego Państwa Saksonia, wykładowca i dziekan Wydziału Prawa Hochschule Meißen (FH) und Fortbildungszentrum. Pracował również jako asystent badawczy posła Bundestagu, a także w Katedrze Prawa Publicznego Niemieckiego i Międzynarodowego na Uniwersytecie w Tybindze (Tübingen) oraz w Trybunale Konstytucyjnym w Saksonii. Przez wiele lat piastował również urząd Zastępcy Burmistrza Drezna ds. Kultury.

Wykład w języku niemieckim z tłumaczeniem na język polski.

Zapisy udziału w wykładzie przyjmowane są poprzez formularz do dnia 09 kwietnia (wtorek) br. - link do formularza: https://forms.office.com/e/454C2JK3RV

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które z pewnością poszerzy Wasze horyzonty i wiedzę z zakresu ustroju i prawa publicznego Niemiec!