Wydziałowe eliminacje konkursu "Prawo rzymskie a świat współczesny"

dr Mateusz Szymura - 11 April, 2018 - 21:25

z wielką przyjemności zapraszam Państwa na IX Wydziałowy Konkurs z Prawa Rzymskiego stanowiący wydziałowe eliminacje konkursu "Prawo rzymskie a świat współczesny", którego tegoroczny finał odbędzie 4 czerwca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Etap pisemny konkursu wydziałowego odbędzie się w środę 25 kwietnia br. o godzinie 17:00 w sali 2 D. Zadanie konkursowe będzie polegało na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru (30 pytań) oraz rozwiązaniu dwóch kazusów.

Najlepsi uczestnicy etapu pisemnego zostaną zaproszeni na etap ustny odbywający się na początku maja na zasadach egzaminu przedterminowego z Prawa rzymskiego (termin zerowy), a wśród nich zostanie wyłoniona reprezentacja Wydziału na ogólnopolskie konkursy historycznoprawne: Konkurs z Prawa Rzymskiego oraz Olimpiadę Historycznoprawną.

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu (via email lub osobiście na konsultacjach) oraz odsyłam do ogłoszenia z przykładowymi pytaniami z poprzednich edycji konkursu wydziałowego (https://prawo.uni.wroc.pl/node/21470).

Jednocześnie pozwalam sobie w treści ogłoszenia załączyć Regulamin i Program tegorocznego finału ogólnopolskiego Konkursu z Prawa Rzymskiego.