Koło Naukowe Samorządu Terytorialnego im. Tadeusza Bigo wraz z Naukowym Kołem Postępowania Administracyjnego mają zaszczyt zorganizować dla Was warsztaty dotyczące praktycznego korzystania z przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Jesteśmy świadomi, że nie tylko teoria jest ważna, której uczycie się na ćwiczeniach i wykładach, ale również praktyka. Dlatego zapraszamy Was do wzięcia udziału w warsztatach, które przygotowaliśmy.
Przeprowadzone zostaną cztery warsztaty, każde w inny dzień i na osobny temat.
Pierwsze odbędą się już 14 kwietnia (piątek) br. w godz. 16:00 – 18:00 w sali 2.02 w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Tematem przewodnim będzie „Praktyczne problemy stosowania przepisów dotyczących postępowania w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji w kontekście nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego z 2021 r.” Warsztaty ma przyjemność poprowadzić dla Was Pan mgr Adam Domański – doktorant w Zakładzie Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego oraz aplikant adwokacki. Swoje zainteresowania badawcze skupia na kontroli sądowoadministracyjnej innych aktów i czynności z zakresu administracji publicznej. W praktyce zajmuje się szeroko pojętym prawem administracyjnym i prawem cywilnym, w tym gospodarczym oraz zagadnieniami związanymi z pograniczem obu tych gałęzi prawa. Wierzymy, że Pan mgr Adam Domański przekaże Wam swoją wiedzę, a same warsztaty będą dla Was satysfakcjonujące!
Drugie warsztaty zaplanowane zostały na 21 kwietnia (piątek) br. w godz. 16:00-18:00 w sali 2.02 w budynku D Wydziału Prawa, Administracji, Ekonomii UWr. Warsztaty będą dotyczyć „Zgłoszenia zamiaru budowy.” Warsztaty odbędą się pod kierunkiem Pana mgr Bartosza Lewandowskiego – doktorant Zakładu Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego oraz inspektor wojewódzki ds. orzecznictwa w Oddziale Orzecznictwa Wydziału Infrastruktury Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Swoje zainteresowania naukowe skupia na teorii wadliwości decyzji administracyjnej, koncepcji instrumentalnego ujęcia instytucji prawnoprocesowych oraz zagadnieniach dostępu do ochrony prawnej. W pracy zawodowej orzeka w postępowaniu odwoławczym, a także w nadzwyczajnych trybach postępowania administracyjnego w zakresie szeroko pojętego prawa administracyjnego oraz gałęzi merytorycznie z nim powiązanych. Jest to temat niezwykle praktykowany w życiu codziennym przez większość obywateli/telek, dlatego wierzymy, że Was zaciekawi i wyciągnięcie z nich cenne wskazówki!
Następne warsztaty przeprowadzone zostaną 28 kwietnia (piątek) br. w godz. 16:00- 18:00 w sali 2.02 w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Warsztaty obejmą tematykę „Pisanie skargi do sądu administracyjnego”. Warsztaty ma zaszczyt przeprowadzić Pan mgr Paolo Janiszewski. Doktorant w Zakładzie Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego oraz aplikant sędziowski. Temat jest jak najbardziej powszechny w codziennym zawodowym życiu prawników/czek czy administratywistów/stek. Na warsztatach
poznacie elementy skargi, formę pisania oraz będziecie mieć możliwość napisania skargi pod okiem Pana mgr Janiszewskiego.
Ostatnie warsztaty odbędą się 11 maja (czwartek) w godz. 17:00- 19:00 w sali 2.02 w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Tematem będzie „Interes prawny wnioskodawcy o wydanie zaświadczenia.” Warsztaty poprowadzi dla Was Pan mgr Maciej Szałęga – doktorant Zakładu Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego a także referent ds. regulowania stanów prawnych w Wydziale Nieruchomości Skarbu Państwa Urzędu Miejskiego Wrocławia. W pracy zawodowej zajmuje się prowadzeniem postępowań administracyjnych o ustalenie odszkodowania z tytuł przejęcia z mocy prawa nieruchomości pod realizację inwestycji drogowych. Zainteresowania naukowe w szczególności koncentruje na teorii jurysdykcyjnego postępowania administracyjnego oraz postępowania egzekucyjnego w administracji. Temat jak najbardziej pod egzamin z kodeksu postepowania administracyjnego, dlatego w szczególności zapraszamy wszystkich, którzy mają go przed sobą.
Warsztaty zostaną podzielone na dwie części – pierwsza to część teoretyczna, druga zaś to już praktyka. Biorąc udział w warsztatach nie tylko poszerzacie swoje horyzonty i wiedzę, ale również otrzymacie certyfikat potwierdzający czynny udział.
Zapisać należy się poprzez formularz. Zachęcamy do jak najszybszego zapisania się, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsce – 30. Jeżeli zgłoszonych uczestników/czek będzie więcej niż wynosi limit poinformujemy Was w drodze e-milowej, iż liczba chętnych jest już w pełni zarezerwowana.
Do zobaczenia!