Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jesteś tutaj

Warsztaty praktyczne: due diligence

inż. Jarosław Krawczyszyn - 24 Listopad, 2014 - 08:47

Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego zaprasza na warsztaty praktyczne z zakresu tematyki due diligence w dniu 27 listopada 2014 r. o godz. 17:30-18:30 w sali 01B.

Świat który jeszcze niedawno borykał się ze skutkami kryzysu finansowego zapoczątkowanego w Stanach Zjednoczonych, który szybko przeniósł się na państwa europejskie, a w tym także na Polskę stopniowo zaczyna dostrzegać jak ważne w dzisiejszych czasach jest rzetelne i należyte sprawdzenie partnera transakcyjnego zarówno pod kątem finansowym jak i prawnym. Świadczą o tym przede wszystkim fakty tylko w 2010 r. wartość transakcji M&A z zastosowaniem due diligence wyniosła 2 000 000 000 000 000 dolarów, a na świecie przeprowadzono ich 30 tysięcy. 

Przedmiotem warsztatów będzie zapoznanie uczestników z badaniem due diligence pod kątem efektywnego wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłości. Spektrum rozważań zostanie skupione na najgłośniejszej fuzji ostatnich lat tj. połączenia Spółki AMERICAN ON-LINE ze Spółką TIME WARNER oraz na zaniedbaniach w sferze due diligence związanych z przeprowadzeniem wskazanej transakcji. Efektem warsztatów będzie stworzenie dokumentów wykorzystywanych na etapie przedtransakcyjnym w ramach transakcji M&A tj. due diligence check list, NDA czy schematu finalnego raportu due diligence.

Prowadzący:

Marcin Śledzikowski, doktorant w Zakładzie Prawa Gospodarczego i Handlowego UWr. W ramach swojej pracy zawodowej doradza krajowym i zagranicznym klientom w zakresie prawa spółek, w szczególności transakcji fuzji i przejęć (M&A) oraz prawa konkurencji. 

W swojej pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami związanymi z odpowiedzialnością osób zarządzających przedsiębiorstwem oraz transakcjami fuzji i przejęć ze szczególnym uwzględnieniem badania due diligence w prawie polskim i amerykańskim.

 

Informacje dostępne również na:

1. http://knpgih.prawo.uni.wroc.pl/index.php/45-news/68-warsztaty-praktyczne-due-diligence

2. https://www.facebook.com/events/582713088522132/

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!