Legal Source - test bazy

mgr Bożena Górna - 4 Wrzesień, 2015 - 08:22

Uprzejmie informujemy, że od dziś do 31 października br. Uniwersytet Wrocławski ma otwarty dostęp testowy do bazy z zakresu prawa Legal Source. Baza została dodana na platformę EBSCOhost Uniwersytetu i dostęp do niej jest taki sam jak do innych baz EBSCO.

Poniżej przesyłam bezpośredni link do bazy oraz opis, które można umieścić na stronie biblioteki z informacją o teście. Baza Legal Source wchodzi w skład pakietu specjalistycznego EBSCO, który jest objęty w 2016 r. dofinansowaniem 50% z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Legal Source:

Legal Source zawiera pełny tekst najbardziej znanych czasopism naukowych z zakresu prawa i jest autorytatywnym źródłem informacji odnośnie bieżących studiów, myśli i kierunków w dziedzinie prawodawstwa. Baza zawiera ponad 1.100 czasopism pełnotekstowych, opracowane przez specjalistów szczegółowe dane bibliograficzne artykułów z tysięcy innych czasopism prawniczych, roczników, statutów, publikacji uniwersyteckich i dokumentów rządowych i ponad 300 przeglądów prawnych. Użytkownicy docenią różnorodność i międzynarodowy zasięg publikacji zawartych w bazie: artykułów naukowych, materiałów z konferencji i sympozjów, dokumentów jurysdykcyjnych, decyzji sądowych, aktów prawnych, książek, recenzji książek i wiele innych). Jest to doskonałe źródło informacji dla prawników, nauczycieli akademickich, przedsiębiorców, bibliotekarzy, studentów prawa, praktykantów adwokackich oraz wszystkich osób zajmujących się prawem.

Tematyka bazy obejmuje:

ü  Prawo administracyjne

ü  Prawo antymonopolowe

ü  Bankowość

ü  Prawo gospodarcze

ü  Prawo konstytucyjne

ü  Prawo karne

ü  Planowanie przestrzenne

ü  Prawo rodzinne

ü  Prawo ubezpieczeniowe

ü  Prawo własności intelektualnej

ü  Prawo najemcze