Informacje dotyczące kolokwium

mgr Mateusz Radajewski - 27 Listopad, 2015 - 12:36

przypominam, że na naszych zajęciach przypadających w ciągu najbliższych dwóch tygodni odbędzie się kolokwium sprawdzające przede wszystkim Państwa umiejętności, tj. praktyczne zastosowanie wiedzy weryfikowanej na kartkówkach. Z tego względu w trakcie kolokwium można (a nawet trzeba) posiadać wszelkie zgromadzone do tej pory materiały, a zatem przede wszystkim akty normatywne, notatki z zajęć, prezentacje etc. Przypominam, że korzystanie z tych materiałów w trakcie kolokwium jest w pełni dozwolone.

Ze względu na cel kolokwium przyjmie ono formę rozwiązania kazusu lub kazusów z materii poruszanej do tej pory na zajęciach. Państwa zadanie polegać będzie albo na rozwiązaniu takich kazusów według zadanych pytań albo na przygotowaniu uproszczonej wersji skargi konstytucyjnej na podstawie podanego stanu faktycznego. Tak jak już wspomniałem na zajęciach, kazusy będą wzrowane na zadaniach stosowanych w trakcie II etapu naboru na aplikację w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Na stronie tej instytucji można zapoznać się z kazusami z lat poprzednich oraz ich rozwiązaniam (zakładka aplikacje i egzaminy/nabór na aplikację).

Życzę owocnego przygotwania do kolokwium.

Jednocześnie przypominam studentom gr. 4 WSP (zajęcia środowe), że - na prośbę grupy - kolokwium zostało przeniesione z 2 grudnia na 16 grudnia.

Pozdrawiam serdecznie,

Mateusz Radajewski