Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jesteś tutaj

O zasadach tradycyjnej japońskiej etykiety Reiho i jej współczesnych zastosowaniach opowie na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego dr Kiyomoto Ogasawara.

mgr Barbara Jelonek - 21 Czerwiec, 2016 - 17:05

Szanowni Państwo serdecznie zapraszam na wydarzenie organizowane przez Pracownię Badań Praw Orientalnych, którego jestem koordynatorką.

Reiho to zbiór reguł, które kształtowały zachowania samurajów przez ponad 800 lat, zarówno na co dzień, jak i podczas podniosłych uroczystości. Zostały one stworzone w 1187 roku i wciąż są rozwijane przez jedną rodzinę – ród Ogasawara. Przekazywane z pokolenia na pokolenie nieprzerwanie wpływają na postępowanie Japończyków we wszystkich sferach życia, także w biznesie i w polityce. Wedle ich głównego założenia każdy gest musi być praktyczny, skuteczny – i jednocześnie piękny.

Wizyta dr Kiyomoto Ogasawary w Polsce będzie pierwszą w historii naszego kraju okazją do spotkania z przedstawicielem Ogasawara-ryū tak wysokiej rangi.

Na wykład i warsztaty, które odbędą się 22 czerwca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (Amfiteatr A w budynku C, początek o godz. 12), zaprasza Pracownia Badań Praw Orientalnych.

Partnerami wyjątkowego wydarzenia są: Ambasada Japonii, EU-Japan Fest, Japan Committee Toyota, Uniwersytet Warszawski, Japonistyka Warszawska, Japonistyczne Koło Naukowe Maru, Muzeum Sztuki i Technik Japońskiej Manggha, Służewski Dom Kultury, Fundacja Przyjaźni Polsko – Japońskiej NAMI, Matsumi – szkoła języka japońskiego, Yorokobi no kōen, Stowarzyszenie Drogi, Herbaty Urasenke, Gmina Lesznowola, Klub Kyudo Tametomo oraz Polskie Stowarzyszenie Kyudo.

Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na fanpage'u Pracowni Badań Praw Orientalnych oraz na stronie Fundacji Umemi, która zaprosiła dr Kiyomoto Ogasawarę do Polski.