SZKOŁA PRAWA NIEMIECKIEGO - PRZEDŁUŻONA REKRUTACJA 2016/17

dr Agnieszka Malicka - 16 Październik, 2016 - 15:46

Rekrutacja do Szkoły Prawa Niemieckiego, działającej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie oraz Niemiecko – Polskim Stowarzyszeniem Prawników  (DPJV.e.V) z siedzibą w Berlinie zostaje przedłużona do środy, 19.10.2016

O przyjęcie do Szkoły Prawa Niemieckiego mogą ubiegać się studenci WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy ukończyli co najmniej II rok studiów (studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z kierunków prawo, administracja i ekonomia) oraz doktoranci WPAiE.

Kandydaci powinni złożyć w sekretariacie Dziekana WPAiE UWr. (budynek A, pok. nr 8) następujące dokumenty:

1. list motywacyjny skierowany bezpośrednio do Szkoły Prawa Niemieckiego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. (w języku polskim lub niemieckim!),
  2. życiorys (uwzględniający ewentualne dotychczasowe osiągnięcia akademickie, np. udział w konferencjach naukowych, seminariach, kołach naukowych, pobyt na stypendium zagranicznym itp.)
  3. zaświadczenie o znajomości języka  niemieckiego (w przypadku braku odpowiedniego zaświadczenia – oświadczenie kandydata o znajomości języka niemieckiego)
  4. zaświadczenie wystawione przez właściwy dziekanat o średniej ocenie z dotychczasowego  przebiegu studiów
  5. wypełniony formularz zgłoszeniowy (plik do pobrania - załącznik do ogłoszenia)
  6. zdjęcie

Dodatkowo o przyjęcie do Szkoły Prawa Niemieckiego mogą ubiegać się zainteresowane osoby, które nie są studentami lub doktorantami WPAiE UWr. Osoby te mogą uczestniczyć w zajęciach SPN na zasadzie odpłatności za uczestnictwo.

Opłata za 4 semestry nauki wynosi 1000,- Euro i może zostać uiszczona w dwóch ratach po 500,- Euro (dowód wpłaty kwoty w Euro lub równowartości w PLN  wg kursu banku z dnia dokonania przelewu należy dołączyć do dokumentów rekrutacyjnych).

Koszty przelewu bankowego ponosi kandydat! Wpłaty należy dokonać na następujące konto bankowe:

Pl. Uniwersytecki 1

50 137 Wrocław

Bank Zachodni WBK S.A. 10/Wrocław

Należy zaznaczyć  tytuł wpłaty: 8-28-160 opłata za uczestnictwo w Szkole Prawa Niemieckiego 2016/17

Dla osób, które nie są studentami lub doktorantami WPAiE przewidziane jest 10 miejsc.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.  Kandydaci powinni złożyć komplet dokumentów (bez zaświadczenia o średniej ocenie) zgodnie z wykazem zamieszczonym powyżej oraz dodatkowo dokument potwierdzający dokonanie przelewu.

Informacje o SPN dostępne są na stronach internetowych:  https://www.rewi.hu-berlin.de/ip/dprs/ oraz https://prawo.uni.wroc.pl/taxonomy/term/132

Dodatkowych informacji dotyczących rekrutacji do Szkoły Prawa Niemieckiego udziela dr Agnieszka Malicka w godzinach konsultacji (aktualne terminy konsultacji znajdują się na stronie internetowej WPAiE).