Zapraszam do udziału w Programme in European Private Law for Postgraduates

prof. dr hab. Piotr Machnikowski - 25 Maj, 2018 - 09:24

Zapraszamy do ubiegania się o udział w Programme in European Private Law for Postgraduates (PEPP) w roku akademickim 2018/2019.
PEPP to program wykładów i seminariów z europejskiego prawa prywatnego składający się z czterech tygodniowych cykli zajęć na czterech różnych europejskich uczelniach. Program organizując wydziały prawa uniwersytetów w Cambridge, Leuven, Walencji, Genui, Munster, Hamburgu, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu. Jego adresatami są absolwenci studiów prawniczych prowadzący badania naukowe w zakresie prawa prywatnego (materialnego, procesowego, kolizyjnego).
Udział w Programie jest bezpłatny. Co do zasady, organizatorzy pokrywają koszty noclegów, natomiast uczestnik pokrywa koszty przejazdu i wyżywienia. Koszty przejazdu doktoranci mogą pokryć z grantu wewnętrznego, jeżeli z niego korzystają.
Udział osoby zakwalifikowanej do Programu we wszystkich cyklach i we wszystkich dniach zajęć jest obowiązkowy.
Uczestnictwo w Programie wymaga bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, ponieważ obejmuje on nie tylko wykłady, ale także prezentacje prowadzone przez uczestników i dyskusje.
Termin przesyłania aplikacji do Programu upływa 15 czerwca 2018 roku. Wymagane jest dołączenie całości dokumentacji w języku angielskim, jako oficjalnym języku PEPP. Zgłoszenia należy przesłać (z dopiskiem: 9. edycja PEPP) na adres:
Prof. dr hab. Ewa Rott-Pietrzyk
Wydział Prawa i Administracji UŚ
Ul. Bankowa 11B
40-007 Katowice
Dalsze informacje o Programie i rekrutacji znajdują się w załączonym pliku, a także na stronie internetowej www.pepp-home.eu