Szanowni Państwo,
wobec sygnalizowania mi przez część z Państwa chęci przystąpienia do egzaminu przedterminowo, uprzejmie informuję, że egzamin przedterminowy z wykładanego przeze mnie na III roku studiów przedmiotu Prawo rzeczowe i spadkowe dla studentów jednolitych magisterskich Stacjonarnych Studiów Prawa oraz studentów jednolitych magisterskich Niestacjonarnych (Wieczorowych) Studiów Prawa zostanie przeprowadzony w poniedziałek 20 maja 2019 r. w godz. 11.30-13.00 w Sali 1 D.
Egzamin będzie przeprowadzany na warunkach pierwszego terminu egzaminu - ocena z niego otrzymana będzie wpisywana do systemu USOS jako ocena z pierwszego terminu egzaminu.
Tak jak to było Państwu przeze mnie podawane, egzamin będzie się składał z kazusu oraz dwóch pytań, na które należy udzielić odpowiedzi opisowej (szczegółowe informacje dotyczące egzaminu, w tym zagadnienia egzaminacyjne, zamieściłam we wrześniu 2018 r. na stronie internetowej Wydziału w zakładce „Materiały dla studentów” w pliku „Zagadnienia egzaminacyjne na rok akademicki 2018/2019 z przedmiotu Prawo rzeczowe i spadkowe dla studentów III roku jednolitych magisterskich Stacjonarnych Studiów Prawa i jednolitych magisterskich Niestacjonarnych (Wieczorowych) Studiów Prawa”).
Na egzamin należy zgłosić się z dokumentem potwierdzającym tożsamość z aktualnym zdjęciem (najlepiej legitymacją studencką lub dowodem osobistym) oraz odpowiednią ilością kartek papieru (formatu A 4) i przyborów do pisania (na czarno lub niebiesko). Przypominam, że podczas egzaminu zabronione jest porozumiewanie się z innymi osobami, odpisywanie od nich, używanie zestawów słuchawkowych, jakichkolwiek urządzeń elektronicznych, korzystanie z podręczników, komentarzy, monografii, innych książek, zbiorów kazusów, orzecznictwa, opracowań, notatek, fiszek itp. itd.
Podczas rozwiązywania kazusu można natomiast korzystać z tekstów aktów prawnych (w tym kodeksu cywilnego) w formie wydruku (nie na urządzeniach elektronicznych), pod warunkiem, że nie będzie na nim żadnych dopisków poza treścią danego aktu prawnego. Natomiast przy udzielaniu odpowiedzi na pytania opisowe nie można korzystać z żadnych pomocy, w tym nie można korzystać z tekstów aktów prawnych.
Praca musi być pisana całkowicie samodzielnie i w czasie trwania egzaminu. Praca egzaminacyjna jest pisana własnoręcznie i oddawana egzaminatorowi po zakończeniu egzaminu. Na piszącym spoczywa obowiązek wyraźnego napisania pracy, tak, by można ją było bez trudu odczytać. Nie dopuszcza się pisania jej na laptopie, tablecie lub jakimkolwiek innym urządzeniu elektronicznym i następnie przesyłania drogą elektroniczną.
Przypominam, że do egzaminu mogą przystąpić tylko te osoby, które uzyskały ocenę pozytywną (zaliczenie) ćwiczeń z przedmiotu Prawo rzeczowe i spadkowe. Warunkiem przystąpienia do egzaminu przedterminowo dla studentów III roku Stacjonarnych Studiów Prawa i Niestacjonarnych (Wieczorowych) Studiów Prawa jest uzyskanie przed terminem egzaminu wpisu pozytywnej oceny z zaliczenia ćwiczeń z tego przedmiotu w systemie USOS.
Z tego terminu egzaminu mogą też skorzystać osoby mające ten egzamin zaległy z zeszłych lat ("na warunku"), obecnie będące na IV lub V roku studiów, mające zaliczone ćwiczenia z tego przedmiotu. Celem potwierdzenia uzyskania zaliczenia ćwiczeń należy zgłosić się na egzamin z odpowiednim wydrukiem z systemu USOS potwierdzającym to zaliczenie i załączyć go do pracy egzaminacyjnej.
Dla celów usprawnienia organizacji egzaminu przedterminowego należy zgłosić swój udział w nim: poprzez wpisanie się na listę, która będzie sporządzana podczas wykładów z Prawa rzeczowego i spadkowego w poniedziałek 29 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00-18.30 w Sali 1D lub w poniedziałek 6 maja 2019 r. o godz. 17.00-18.30 w Sali 1D (przy czym nie muszą się ponownie wpisywać osoby, które już na poprzednim wykładzie wpisały się na listę, sygnalizując chęć przystąpienia do egzaminu przedterminowego) lub drogą mailową do dnia 6 maja 2019 r. włącznie (na mail: joanna.kuzmicka-sulikowskauwr.edu.pl). W przypadku gdy z danej grupy ćwiczeniowej do egzaminu przedterminowego zamierza przystąpić więcej niż jedna osoba, listę osób chętnych może zgłosić zbiorczo starosta grupy. Każdorazowo w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, numer indeksu oraz rok studiów.
dr hab. Joanna Kuźmicka-Sulikowska
Jesteś tutaj
Egzamin przedterminowy z przedmiotu Prawo rzeczowe i spadkowe
dr hab. Joanna Kuźmicka-Sulikowska prof. UWr - 26 Kwiecień, 2019 - 14:14