zapisy na seminarium z prawa pracy IV r. SSP, prof. dr hab. Tadeusz Kuczyński

prof. dr hab. Tadeusz Kuczyński - 30 Wrzesień, 2019 - 16:01

w związku z tym, że przedmiot prawo pracy, który dopiero obejmie studentów IV r. SSP zapewnie nie jest im bliżej znany, chciałbym poinformować, że na prowadzonym przeze mnie seminarium z prawa pracy (Zakład Prawa Pracy w Instytucie Prawa Cywilnego, p. 120), poza przykładową tematyką  prac magisterskich podaną na mojej stronie internetowej w zakładce "Materiały dla studentów" (m. in. cywilistyczne i prawnopracownicze kwestie nawiązania, treści, zmiany i ustania umowy o pracę, zobowiązaniowa i publicznoprawna natura pozaumownych stosunków pracy:powołanie, mianowanie i wybór, twórczość autorska i wynalazcza pracowników, zakaz konkurencji w prawie pracy, spory, odpowiedzialność pracownicza, niepracownicze stosunki zatrudnienia, związki zawodowe, spory zbiorowe, akcje protestacyjne i strajki, status bezrobotnych, zatrudnienie w wolnych zawodach,i in.,) seminarzyści mogą podejmować różne tematy z pogranicza prawa pracy i administracyjnego (np. zatrudnienie w służbach zmilitaryzowanych, inspekcje pracy), prawa pracy i prawa cywilnego, i in.
W przypadku zgłoszenia się większej liczby kandydatów niż 8, o przyjęciu zadecyduje średnia ocen.
Zainteresowanych zapraszam.
Tadeusz Kuczyński