Wydziałowy Konkurs Prawa Rzymskiego

dr Mateusz Szymura - 16 Kwiecień, 2020 - 09:38

z uwagi na przedłużenie się okresu prowadzenia zajęć w trybie online niemożliwe będzie zorganizowanie konkursu z klasycznej formie. Otrzymujemy również informacje, iż konkursy ogólnopolskie, dla których nasz konkurs wydziałowy stanowił etap eliminacyjny, z dużym prawdopodobieństwem w tym roku akademickim się nie odbędą.

Jednocześnie decyzją Komitetu Organizacyjnego, doceniając Państwa pracę i zaanagażowanie, postanowiliśmy przeprowadzić Konkurs Wydziałowy - o możliwie zbliżonej formie, ale o zmienionym terminarzu - korzystając z większej ilości czasu, z uwagi na brak konieczności przygotowania reprezentacji na konkursy ogólnopolskie.

Pierwszy etap odbędzie się w dniu 15 maja (piątek) w godzinach popołudniowych - będzie polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru (30 pytań) oraz dwóch kazusów (z prawa zobowiązań i prawa spadkowego). Materiał będzie dostępny przez 70 minut na uniwersyteckiej platformie elektronicznej.

Uprzejmie prosimy wszystkie osoby zainteresowane o zarejestrowanie się na konkurs poprzez formularz zgłoszeniowy, do dnia 8 maja włącznie. Jest to konieczne z uwagi na udostępnienie Państwu danych dostępowych do testu konkursowego oraz wskazanie godziny rozpoczęcia konkursu. Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia związanego z konkursem, gdzie z przyjemnością wraz ze studentami pomagającymi w organizacji konkursu odpowiemy na Państwa pytania, które oczywiście można kierować również do mnie drogą mateusz.szymuraatuwr.edu.pl (mailową).

Osoby, które uzyskały najlepsze wyniki w pierwszym etapie zostaną poinformowane w dniu 18 maja o kwalifikacji do drugiego etapu, który odbędzie się w dniu 5 czerwca (piątek) od godziny 15. Konkurs w drugim etapie odbędzie się na warunkach ustnego egzaminu przedterminowego z przedmiotu Prawo Rzymskie na zasadach egzaminu zerowego. Państwa zadaniem będzie wyczerpująca odpowiedź na trzy pytania z listy pytań egzaminacyjnych z przedmiotu. Każdy finalista otrzyma propozycję oceny z części egzaminacyjnej przedmiotu (warunkiem wpisu oceny z egzaminu, poza przyjęciem oceny, jest uzyskanie zaliczenia z ćwiczeń, które muszą Państwo uzyskać w ramach zajęć, na które Państwo uczęszczają).

Nie mogąc przewidzieć jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w czerwcu zakładamy dwie formy przeprowadzenia drugiego etapu Konkursu:
1. W przypadku polepszenia się sytuacji - przeprowadzenie etapu na Wydziale i odpowiedź finalistów przed Komisją (przy zastosowaniu środków ochrony osobistej).
2. W przypadku dalszego obowiązania obostrzeń, w szczególności w przypadku decyzji o kontynuowaniu działań dydaktycznych przy wykorzystywaniu środków komunikacji na odległość -  w takiej sytuacji drugi etap odbędzie się w formie wideokonferencji przeprowadzonej za pomocą programu MS Teams.

Dziękując Państwu za dotychczasowe zaangażowanie, jeszcze raz zachęcam do udziału w Konkursie.

W przypadku pytań bądź wątpliwości, nieodmiennie pozostaje do Państwa dyspozycji. Jednocześnie składam na Państwa ręce życzenia zdrowia i sił, potrzebnych w tych trudnych czasach.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego,

dr Mateusz Szymura