Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jesteś tutaj

Spotkanie rekrutacyjne Koła Naukowego Praw Człowieka

mgr Karolina Kocemba - 9 Listopad, 2021 - 10:12

Koło Naukowe Praw Człowieka zaprasza serdecznie na spotkanie rekrutacyjne Koła Naukowego Praw Człowieka, które odbędzie się 9 listopada (wtorek) o godzinie 18:30 na platformie Microsoft Teams. Link znajduje się w wydarzeniu:
https://fb.me/e/2834JGis5

Celem spotkania jest przedstawienie dotychczasowych inicjatyw koła oraz omówienie planu działań na najbliższy rok akademicki.

W bieżącym roku akademickim kontynuujemy projekt StratLit: strategiczna litygacja a prawo międzynarodowe. To cykl spotkań organizowanych przez Koło Naukowe Praw Człowieka i Centrum Edukacji Prawniczej i Teorii Społecznej poświęconych prawniczemu, społecznemu i politycznemu aspektowi strategicznej litygacji, którą rozumiemy jako podejmowanie działań w konkretnej sprawie, w celu doprowadzenia do zmiany systemowej (np. do poszerzenia praw i wolności, zmiany linii orzeczniczej).

W tym semestrze skoncentrujemy się na możliwość wykorzystania instrumentów strategicznej litygacji w prawie ponadnarodowym oraz międzynarodowym. Efektem prac nad projektem będzie publikacja naukowa.