Zapisy na seminarium magisterskie Rok I SSA2 środa 04.10.2023 r. godz. 405a budynek A WPAiE

dr hab. Renata Raszewska-Skałecka - 3 Październik, 2023 - 06:39

Serdecznie zapraszam na seminarium magisterskie dla studentów I roku Studia Stacjonarne Administracji. Zapisy odbywają się w dniu 4 października 2023 r. godz. 13.15 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UWr (pok. 405a, budynek A WPAiE.

Proponowana tematyka przyszłych prac magisterskich (dyplomowych) obejmuje zagadnienia administracyjnoprawne w zakresie: prawo administracyjne (podstawy prawne i ustrojowe administracji publicznej, uwarunkowania i wyzwania współczesne administracji publicznej,  prawne formy działania i zadania administracji publicznej, administracja usług publicznych); nauka o współczesnej administracji publicznej (administracja multicentryczna,  i zarządzanie publiczne, otoczenie administracji publicznej, patologie w administracji publicznej, administracja świadcząca i formy organizacyjno-prawne, administracja jako usługodawca, rynkowe metody zapewnienia usług publicznych); polityka administracyjna, prawo urzędnicze i etyka urzędnika administracji publicznej, etyka służby publicznej, etyka w wybranych zawodach zaufania publicznego (zarządzanie kadrami w administracji publicznej); status prawny i pozaprawny pracowników administracji rządowej i samorządowej, standardy administracji publicznej, etyczne administrowanie, prawo samorządu terytorialnego (ustrój i wybrane zadania jednostek samorządu terytorialnego – wybór ze względu na zainteresowanie badawcze seminarzystów), organizacja i zarządzanie w administracji publicznej, informatyzacja administracji publicznej, e-administracja, e-urząd, e-edukacja, prawo zakładowe (w tym zakłady administracyjne typu: szpitale, przedszkola i szkoły, zakłady karne, biblioteki, domy pomocy społecznej…) prawo szkolne, podstawy prawne i organizacja szkolnictwa, wybrane usługi publiczne na rynku usług publicznych, mechanizmy rynkowe w wykonywaniu zadań publicznych i świadczeniu usług publicznych, uwarunkowania i współczesne wyzwania edukacji i szkolnictwa, konflikty i mediacje w szkole, organizacje pozarządowe w edukacji, podmioty prywatne w edukacji, edukacja szkolna i pozaszkolna, zarządzanie kryzysowe w administracji publicznej, konflikty w administracji publicznej.

Seminarium prowadzone jest w Zakładzie Ustroju Administracji Publicznej w Instytucie Nauk Administracyjnych na WPAiE (pok. 405a, budynek A). Bliższe informacje na temat zwłaszcza zainteresowań badawczych prowadzącej seminarium na stronie:www.prrawo.uni.wroc.pl w zakładce pracownicy

Temat wybiera seminarzysta zgodnie ze swoimi zainteresowaniami  badawczymi.
Zapraszam na seminarium
Renata Raszewska-Skałecka