Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jesteś tutaj

Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego na IX International Air Law Moot Court Competition

inż. Jarosław Krawczyszyn - 15 Maj, 2018 - 13:37
Bardzo miło Nam poinformować, że drużyna Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie Monika Czechowska, Kinga Drewniowska, Mateusz Sołtysiak, Aleksandra Gebuza (faculty advisor) oraz Dawid Kowalkowski (faculty advisor) wzięła udział w międzynarodowych rundach konkursu IX International Air Law Moot Court Competition, które odbyły się w kwietniu bieżącego roku w Seulu.
 
International Air Law Moot Court Competition jest konkursem z zakresu międzynarodowego prawa lotniczego oraz publicznego prawa międzynarodowego adresowanym do studentów prawa. Formuła konkursu polega na przeprowadzeniu symulacji rozpraw sądowych przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, podczas których studenci wcielają się w rolę przedstawicieli stron uczestniczących w sporze sądowym. W tegorocznej edycji konkursu studenci naszego Wydziału odbyli rozprawy sądowe z reprezentacjami Chin, Ukrainy oraz Niemiec, co bez wątpienia pozwoliło udoskonalić im warsztat prawniczy oraz zdobyć cenne doświadczenie.
 
Wyjazd na konkurs drużyny możliwy był dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu od J.M. Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Dziekana Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Wsparcie finansowe drużyna uzyskała również od firmy AirHelp Poland oraz Prezydenta Miasta Wrocławia, za co serdecznie dziękujemy.