zaproszenie na Międzynarodową Konferencję Naukową pt.: „Public law and the challenges of new technologies and digital markets”, która odbędzie się dnia 26 września 2018r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Bergamo.

dr hab. Edyta Rutkowska-Tomaszewska prof. UWr - 20 Sierpień, 2018 - 08:19

Instytut Nauk Ekonomicznych, Wydział Prawa Uniwersytetu w Bergamo oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w jako organizatorzy, uprzejmie zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową pt.: „Public law and the challenges of new technologies and digital markets”,  która odbędzie się dnia 26 września 2018r.  na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Bergamo.

Nowe technologie zmieniły współczesny rynek  we wszystkich jego aspektach. Zmiany te nie były ciągłe i jednolite niektóre podmioty wręcz chwalą się tym, że są cyfrowymi buntownikami, naturalnym więc jest, że ustawodawca ma przed sobą jedno z najtrudniejszych wyzwań od lat w zakresie w jakim rynek cyfrowy wpływa na zachowania jego uczestników i buduje nową ich strukturę.

Celem konferencji jest próba odpowiedzi na pytanie o to jaka ma być rola państwa
i prawa publicznego w budowaniu nowej cyfrowej gospodarki. Celem konferencji jest zaprezentowanie z różnych  perspektyw i punktów widzenia, tj. nauk prawnych i ekonomicznych, doktryny, jak i praktyki rynkowej oraz organów i instytucji publicznych zapewniających ochronę klientom na rynku finansowym, tego istotnego problemu jakim jest gospodarka cyfrowa. Problemy zostaną przedstawione z perspektywy prawa publicznego i stojących przed ustawodawcą wyzwań oraz orzecznictwa i problemów praktyki.

Konferencja będzie okazją do spotkania organów, instytucji, przedstawicieli nauki, praktyki z różnych krajów i wymiany poglądów dotyczących tej niezwykle istotnej i aktualnej problematyki. Może nawet pozwoli na udzielenie odpowiedzi a postawione pytania oraz rozwiązanie istotnych i aktualnych problemów rynkowych.

Wszelkie aktualne informacje dotyczące konferencji są zawarte w załącznikach
a  pytania związane z tym wydarzeniem prosimy kierować do dr hab. Edyty Rutkowskiej – Tomaszewskiej (e-mail: edyta.rutkowska-tomaszewskaatuwr.edu.pl, tel.: 609-822-778)

Szczegółowy program Konferencji zostanie przesłany w terminie późniejszym ok. 10 września br.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego

Dr hab. Edyta Rutkowska-Tomaszewska