Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jesteś tutaj

IV Seminarium ekspertów „Świadome wybory w egzekucji transgranicznej"

Karol Greinert - 26 Listopad, 2019 - 15:05

Serdecznie zapraszamy na IV Seminarium ekspertów nt. stosowania unijnych aktów prawa międzynarodowego prywatnego i procesowego -  Świadome wybory w egzekucji transgranicznej, które odbędzie się w dniu 2 grudnia 2019 r. w godzinach 9.30-14.30 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
 
Podstawowym celem seminarium jest refleksja nad możliwymi zmianami w prawodawstwie oraz organizacji sądów zmierzającymi do poprawy funkcjonowania w Polsce postępowań w sprawie Europejskiego Tytułu Egzekucyjnego, Europejskiego nakazu zapłaty, drobnych roszczeń i europejskiego nakazu zabezpieczenia na rachunku bankowym oraz, dodatkowo, w innych sprawach transgranicznych.
 
Seminarium jest częścią projektu Informed Choices in Cross-Border Enforcement (IC2BE) realizowanego w ramach programu Komisji Europejskiej JUSTICE przez ośrodki naukowe z siedmiu państw członkowskich Unii Europejskiej (Belgia, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Polska, Włochy). Badania w Polsce przeprowadzał zespół z Uniwersytetu Wrocławskiego, w skład którego wchodzą dr hab. Agnieszka Frąckowiak-Adamska (kierownik) oraz dr Agnieszka Guzewicz i mgr Agnieszka Lewestam-Rodziewicz.
 
W ramach seminarium zaprezentowane zostaną wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektów: IC2BE, Redress17 i E-codex plus, E-Codex Plus i Introduction of the Data Protection Reform to the Judicial System, (INFORM) oraz badań aktualnie prowadzonych w ramach projektu EU-En4s .
 
Udział w seminarium jest bezpłatny, ale uprzejmie prosimy o rezerwację miejsca poprzez o przesłanie maila z imieniem i nazwiskiem na adres agnieszka.frackowiak-adamskaatuwr.edu.pl do piątku 29.11.2019 r. Ilość miejsc jest ograniczona.
 
Organizatorzy:
Katedra Prawa Międzynarodowego i Europejskiego i Zakład Prawa Cywilnego i Prawa Międzynarodowego Prywatnego na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego