​„Perspektywy dla rozwoju lądowej energetyki wiatrowej w Polsce”

Adam Kaczyński - 20 Maj, 2020 - 06:13
„Perspektywy dla rozwoju lądowej energetyki wiatrowej w Polsce”

8 maja 2020 odbyło się webinarium pt. „Perspektywy dla rozwoju lądowej energetyki wiatrowej w Polsce” z inicjatywy Aleksandry Pinkas, studentki IV roku Prawa. Webinarium zostało zorganizowane przez Instytut Rozwoju Terytorialnego przy współpracy z Zakładem Ustroju Administracji Publicznej. Prelegentami byli w kolejności dr Maciej Zathey, Dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego, dr hab. Renata Kusiak-Winter, Adiunkt w Zakładzie Ustroju Administracji Publicznej WPAE, Aleksandra Pinkas, Studentka IV roku Prawa WPAE, Remigiusz Nowakowski, Prezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych oraz Janusz Gajowiecki, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Spotkanie zainicjowało dyskusję przedstawicieli nauki z praktykami celem omówienia obecnej sytuacji klimatyczno-energetycznej Polski oraz najważniejszych wyzwań prawnych w zakresie energetyki wiatrowej.