SUKCES STUDENTÓW WPAE W KONKURSIE RESEARCH LAB

Adam Kaczyński - 26 Czerwiec, 2021 - 11:11

Studenci Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii: Michał Zając, Julia Kurczych i Adrianna Lipiec zdobyli 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie z badań rynku Research Lab.

W konkursie brało udział 12 grup z 8 uczelni w Polsce. Konkurentami naszej drużyny były między innymi: UE w Poznaniu, UE w Krakowie, UE w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach. Nasza drużyna „Krasnale” zdobyła 3 miejsce, tym samym otrzymując złote dyplomy, a raport raport został uznany za drugi najlepszy ze wszystkich.

Konkurs dzielił się na 4 etapy: ustalenie tezy i sytuacji ogólnej, stworzenie kwestionariusza ankietowego, zgromadzenie danych oraz napisanie raportu podsumowującego z zaleceniami. Analizie został poddany rynek SVOD – platfromy streamujące filmy na życzenie. Była to pierwsza edycja konkursu organizowana przez francuską firmę Le Sphinx, która zajmuje się tworzeniem narzędzi w zakresie badań rynkowych, naukowych i ewaluacyjnych.

– Jest nam również miło, gdyż nasza praca doceniona została przez osoby zajmujące się zarówno biznesem, jak i edukacją. W skład jury wchodzili: Pr. Robert Wolny – Dyrektor Centrum Badań i Rozwoju UE w Katowicach, Pr. Stephane Ganassali – profesor marketingu Uniwersytetu Savoie (Francja) oraz mgr. Szymon Matysiewicz – Data Analyst – Customer Intelligence ING Bank Polska – mówi Michał Zając.

Serdecznie gratulujemy!