List otwarty do Dziekana Wydziału Prawa Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie Prof. Wołodymyra Burdina

Adam Kaczyński - 28 luty, 2022 - 11:53
List otwarty
skierowany na ręce Pana Dziekana Wydziału Prawa
Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie
Prof. Wołodomyra Burdina

Szanowny Panie Dziekanie,
Drodzy Przyjaciele z Wydziału Prawa Narodowego
Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie

Łączymy się z Wami w ogromnym bólu, jaki zadała Federacja Rosyjska Narodowi Ukraińskiemu. Ten akt pogwałcenia prawa międzynarodowego oraz barbarzyństwa dokonany na Narodzie Ukraińskim przez Rosję zasługuje na nasze oczywiste i jednoznaczne potępienie. My prawnicy, administratywiści i ekonomiści Uniwersytetu Wrocławskiego, nie możemy pogodzić się z faktem, że w imię mocarstwowych ambicji Rosji zabija się na Ukrainie niewinnych ludzi, w tym bezbronne dzieci.
           Zapewniamy o naszym bezgranicznym poparciu dla Waszej niezłomnej walki o wolną, suwerenną i niepodległą Ukrainę. W załączeniu przekazuję stanowisko naszej wspólnoty – Rady Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii. Jesteśmy z Wami solidarni. Możecie na nas liczyć.

Niech żyje Wolna Ukraina !!!

Dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii
Uniwersytetu Wrocławskiego