Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jesteś tutaj

Inkubator Doskonałości Naukowej – Digital Justice zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Digital Justice Seminar Series!

Adam Kaczyński - 23 Marzec, 2022 - 18:07

Inkubator Doskonałości Naukowej – Digital Justice zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Digital Justice Seminar Series! Tym razem w roli prelegentki wystąpi mgr Maria Dymitruk, która opowie o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w procesie cywilnym.  

Maria Dymitruk jest doktorantką Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii. Od 2014 roku prowadzi badania nad użyciem sztucznej inteligencji w procesie i wpływie nowych technologii na prawo oraz wymiar sprawiedliwości w Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej na WPAiE UWr, gdzie obecnie jest Asystentką. Jest autorką publikacji naukowych oraz wystąpień konferencjach zarówno krajowych jak i zagranicznych. Pełniła również funkcję kierowniczki oraz uczestniczyła w wykonywaniu międzynarodowych i krajowych projektów badawczych. Jest członkinią International Association for Artificial Intelligence and Law (Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji i Prawa), a także przewodnicząca New Technologies Commission w Federacji Adwokatur Europejskich (Fédération des Barreaux d’Europe). Doświadczenie praktyczne zdobywa także jako radczyni prawna. 

Mgr Maria Dymitruk omówi dotychczasowe i planowane badania, ich zakres oraz główne założenia. Przeanalizuje istniejące modele zastosowań sztucznej inteligencji w sądownictwie, wybrane zagadnienia z zakresu dopuszczalności takich zastosowań, w szczególności uwzględniając kontekst prawa do sądu. Doktorantka przedstawi także istniejące ramy prawne pozwalające na wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesie cywilnym.  

Wydarzenie odbędzie się 30 marca, online, na platformie MS Teams. 
W celu otrzymania linku do spotkania na Teams prosimy o kontakt na adres digital.justiceatuwr.edu.pl ">digital.justiceatuwr.edu.pl 
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/645246083231444
Media społecznościowe Inkubatora Digital Justice:  
Facebook (@DigitalJusticeUWr) i  
Twitter (@DigitJusticeUWr