Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jesteś tutaj

Z widokiem na cyberbezpieczeństwo - zaproszenie na debatę i warsztaty

Adam Kaczyński - 15 Czerwiec, 2022 - 10:28
Jesteście ciekawi 

- jak obecnie (również o kontekście pandemii i wojny) kształtuje się krajobraz zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa? 
- czy warto zdecydować się na odblokowywanie sprzętów elektronicznych danymi biometrycznymi (liniami papilarnymi czy skanem siatkówki oka)? 
- co oznacza dla nas dyrektywa NIS2 – nie tylko formalnie, lecz także praktycznie? 

Jeżeli tak, serdecznie zapraszamy na debatę oraz warsztaty „Z widokiem na cyberbezpieczeństwo”, które odbędą się 20 czerwca 2022 r. (poniedziałek) w godz. 15:00 – 18:30 na naszym Wydziale. Wydarzenie współorganizowane jest przez Komisję Europejską oraz działające na naszym Wydziale Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej, a patronuje mu Federacja Adwokatur Europejskich (Federation Barreaux d'Europe).

W otwartej debacie (20.06.2022, godz. 15:00 – 16:30, amfiteatr AC WPAiE UWr oraz stream na żywo na Facebooku Komisji Europejskiej w Polsce) wezmą udział czołowi specjaliści z obszaru cyberbezpieczeństwa, zarówno prawnicy, jak i przedstawiciele świata technicznego:

- Julia Jancelewicz – analityczka bezpieczeństwa, Santander Bank Polska
- dr Jarosław Greser – członek sieci Team Europe, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
- dr inż. Wojciech Wodo – ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Politechnika Wrocławska

Debatę poprowadzi Martyna Wilk – ekspertka ds. cyfryzacji odpowiedzialnej społecznie, twórczyni projektu Wrocławski Wolontariusz IT, mobilna doradczyni Sektora 3.0.

Po debacie odbędą się warsztaty „Cyberhigiena, czyli jak być czujnym w sieci?” (20.06.2022, godz. 17:00-18:30, sala 301C WPAiE UWr), podczas których prowadzący, dr Jarosław Greser oraz mgr Maria Dymitruk, skupią się na zapoznaniu Was z zasadami cyberhigieny — zalecanymi działaniami każdego użytkownika sieci zapewniającymi cyberbezpieczeństwo jego aktywności online. Szczególny nacisk położony zostanie na problematykę tworzenia bezpiecznych haseł oraz na wyposażanie uczestników warsztatów w wiedzę, jak działają najpopularniejsze techniki phishingowe i jak się przed nimi chronić.

W debacie może wziąć udział każda zainteresowana osoba (bez konieczności wcześniejszej rejestracji). Na warsztaty obowiązują zapisy (decyduje kolejność zgłoszeń). Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o rejestrację za pomocą formularza znajdującego się pod adresem internetowym https://oirp.wroclaw.pl/kalendarz/wydarzenia/599 

Pomiędzy debatą a warsztatami zapraszamy uczestników wydarzenia na poczęstunek. Udział w wydarzeniu jest całkowicie darmowy. Będzie istniała możliwość uzyskania certyfikatu uczestnictwa w warsztatach.

Serdecznie zapraszamy!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1018726315680480/?ref=newsfeed 

Link do zapisów na warsztaty: https://oirp.wroclaw.pl/kalendarz/wydarzenia/599