Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jesteś tutaj

Katedra Prawa Finansowego WPAiE UWr. wspólnie z EY zaprasza na III PODATKOWĄ KONFERENCJE NAUKOWĄ

Karol Greinert - 12 Maj, 2023 - 18:06

Katedra Prawa Finansowego WPAiE UWr. wspólnie z EY organizuje III PODATKOWĄ KONFERENCJE NAUKOWĄ, która odbędzie się w dniu 05 czerwca 2023 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym razem tematem wiodącym Konferencji będzie handel międzynarodowy w aspekcie podatkowym i celnym.
Dynamicznie zmieniające się otoczenie prawne oraz konieczność zapewnienia stabilnej sytuacji podatkowo prawnej podatnika staje się kluczowym wyzwaniem w strategicznym i operacyjnym zarządzaniu biznesem. Znajomość i prawidłowe stosowanie się do regulacji prawnocelnych jak i prawnopodatkowych stanowi jedno z najbardziej kluczowych elementów pozwalających na prowadzenie międzynarodowej wymiany handlowej w sposób sprawny, efektywny i pozbawiony ryzyka.
Znajomość przepisów dotyczących podatków pośrednich oraz ich prawidłowe stosowanie są istotne, aby uniknąć naliczania kar, wstrzymywania towarów na granicy. Skomplikowane przepisy, ewoluujące modele biznesowe i różnorodne obowiązki nakładane na przedsiębiorców uczestniczących w międzynarodowym obrocie towarowym na gruncie różnych jurysdykcji zwiększają ryzyko wystąpienia po ich stronie kosztów obniżających efektywność realizowanych transakcji gospodarczych.
III Podatkowa Konferencja Naukowa ma stworzyć sposobność do podjęcia debaty na temat możliwości prowadzenia handlu międzynarodowego w sposób efektywny i pozbawiony ryzyka podatkowego jak i celnego, celem uzyskania optymalnego poziomu bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej w tym zakresie. Do paneli dyskusyjnych zapraszamy przedstawicieli świata nauki, administracji, biznesu i wymiaru sprawiedliwości. Wśród uczestników nie zabraknie specjalistów, w tym praktyków zajmujących się na co dzień aspektami podatkowymi i celnymi międzynarodowej wymiany towarów.
Jednocześnie informujemy, że rejestracja na III Podatkową Konferencję Naukową została otwarta.
Link do zapisów: https://forms.office.com/e/71r7ZzFf0H
Ponadto przedstawiamy Państwu plan konferencji, który mamy nadzieję rozwieje wszelkie wątpliwości, że zdecydowanie warto w niej uczestniczyć
Serdecznie zapraszamy!