​W dniu 12 czerwca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii odbyły się dwa seminaria z profesora Josepha H.H. Weilera z New York University

Karol Greinert - 24 Lipiec, 2023 - 09:16

W dniu 12 czerwca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii odbyły się dwa seminaria z profesorem z New York University, Josephem H.H. Weilerem dotyczące przygotowywania prac doktorskich. Pierwsze spotkanie przeznaczone dla promotorów rozpraw doktorskich miało temat „How to Supervise a Ph.D in Law?”. Drugie dedykowane osobom przygotowujacym rozprawy doktorskie zatytułowane było “A Doctorate in Law – Workshop on the Do’s and Don’ts of Successful Doctoral Research and Writing”.

Spotkania rozpoczął Prodziekan ds. badań naukowych i współpracy międzynarodowej, dr hab. Bartłomiej Krzan, prof. UWr. Następnie Profesor, światowej sławy uczony z zakresu prawa konstytucyjnego Unii Europejskiej, w przyjaznej atmosferze podzielił się swoim bogatym doświadczeniem zdobytym m.in. jako dyrektor szkół doktorskich na wydziałach prawa Uniwersytetu w Michigan, Uniwersytetu Harvarda, New York University oraz jako prezydent European University Institute we Florencji, instytucji, która ma jedną z największych szkół doktorskich z zakresu nauk społecznych w Europie.
Tematyka tak zainteresowała uczestników, że nie tylko zadawali tyle pytań, że seminaria trwały dłużej niż zaplanowane, ale również udało się namówić Profesora do kontynuacji spotkań na jesieni 2023 r.

Więcej informacji o Porfesorze Josephie H.H. Weilerze tutaj.
Organizatorzy:
dr hab. Agnieszka Frąckowiak-Adamska, prof. UWr, Katedra prawa Międzynarodowego i Europejskiego
dr hab. Tomasz Kalisz, prof. UWr, kierownik Kolegium Doktorskiego Nauk Prawnych Szkoły Doktorskiej UWr