Spotkanie z Konsulem Stanów Zjednoczonych

Karol Greinert - 8 Marzec, 2024 - 05:41

Zapraszamy Studentów na spotkanie z Konsulem Stanów Zjednoczonych  z Krakowa w poniedziałek 11 marca 2024 r. o godz. 13:00 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii w sali 2D (ul. Uniwersytecka 7-10)
Podczas spotkania omówione będą programy wymiany kulturowej do USA -  wakacyjne programy Wok and Travel USA oraz Camp USA oraz program praktyk zawodowych.
PRELEGENCI:
 - Konsul USA  - Behrouz Kianian
 - Asystent konsularny  z działu American Citizen Services – Anna Ivashkevych.
 - Biura organizujące wyjazdy do USA - The Best Way, Camp Leaders
 - Ambasador programu Fulbright we Wrocławiu - Dr Karol Szulc

Podczas spotkania uzyskacie informacje o programach:
WORK AND TRAVEL USA  -  to wakacyjny program wymiany kulturowej, który umożliwia studentom poznanie Stanów Zjednoczonych, szlifowanie języka angielskiego, nawiązanie kontaktów z Amerykanami i ze studentami z innych krajów oraz zdobycie doświadczenia.
Wyjeżdżając do Stanów Uczestnik programu, aby realizować jego cel, jakim jest wymiana kulturowa, posiada ofertę od amerykańskiego pracodawcy. Najczęściej są to: parki narodowe, parki rozrywki, kurorty, hotele, restauracje, sklepy.
CAMP EXCHANGE USA to program wymiany kulturowej w Stanach Zjednoczonych umożliwiający spędzenie 9-10 tygodni jako wychowawca kolonijny na tzw. campach (obozach wakacyjnych).
Wyjazd na CAMP USA to szansa na wykorzystanie swoich umiejętności w pracy z dziećmi, okazja do kontaktu z kulturą amerykańską, połączenia pracy z podróżowaniem, zdobycia nowego doświadczenia i szlifowania angielskiego.
 INTERNSHIP USA/TRAINEE USA to program dla studentów oraz absolwentów, którzy pragną zdobyć doświadczenie zgodne z kierunkiem studiów. Celem programu jest poznanie technik i metod pracy w amerykańskich firmach, możliwość wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń oraz  szlifowanie języka angielskiego biznesowego.
STYPENDIA FULBRIGHTA to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych założony w 1946 r.