Centrum Digital Justice z radością ogłasza wizytę Profesora Thomasa Weigenda we Wrocławiu.

Karol Greinert - 28 Marzec, 2024 - 15:42

Profesor Weigend zdobył stopień doktora na Uniwersytecie we Fryburgu w 1977 roku oraz tytuł magistra prawa porównawczego na Uniwersytecie w Chicago w 1973 roku. W latach 1986-2016 pracował na Uniwersytecie w Kolonii (Niemcy) gdzie specjalizował się w nauczaniu prawa karnego niemieckiego, prawa karnego porównawczego oraz procedury karnej.

Profesor Weigend był także profesorem wizytującym na kilku prestiżowych instytucjach, w tym na Uniwersytecie w Tokio, Uniwersytecie Nowojorskim oraz Uniwersytecie Pekińskim. Jego naukowe publikacje obejmują ponad 300 pozycji.

Podczas jego nadchodzącej wizyty we Wrocławiu od 15 do 20 kwietnia, Profesor Weigend poprowadzi wykład otwarty w języku angielskim na temat "Criminal Liability of and for Automated Weapons Systems", zaplanowany na 18 kwietnia o godzinie 13:15, który odbędzie się w sali 2D na WPAE.

Zapraszamy!