Jesteś tutaj
Karty podstawowe
dr hab. Radosław Antonów prof. UWr
Pracownik naukowo-dydaktyczny
pokój 415, budynek A, ul. Uniwersytecka 22/26
Szanowni Państwo,
konsultacje w tygodniu 16.12.2024r. - 22.12.2024r. odbędą się w dniu 16.12.2024r. o godzinie 11.30-13.30. Osoby zainteresowane konsultacjami w dniu 16.12.2024r. proszę o kontakt mailowy na adres radoslaw.antonowuwr.edu.pl
Konsultacje dla studentów studiów niestacjonarnych odbędą się w dniu 01.12.2024r. o godz. 10.45-11.45, w dniu 08.12.2024r. o godz. 10.30-11.30
Konsultacje w semestrze zimowym, rok akademicki 2024/2025
środa 13.00-15.00
Konsultacje dla Studentów Studiów Niestacjonarnych.
27.10.2024 godz. 12.30-13.30
pozostałe terminy zostaną ustalone po rozpoczęciu zajęć.
Radosław Antonów – doktor habilitowany nauk prawnych, radca prawny, adiunkt w Katedrze Doktryn Politycznych i Prawnych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku: prawo. Temat pracy doktorskiej: „Anarchizm w Polsce po 1980 roku”.
Zainteresowania naukowe:
- doktryny polityczne i prawne
- doktryny i ruchy współczesnego terroryzmu
- problematyka z zakresu bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego
- polityka społeczna
- problematyka z zakresu handlu ludźmi i przestępczości zorganizowanej
- współczesne wojny asymetryczne
- zamówienia publiczne
Autor publikacji z zakresu doktryn anarchizmu, terroryzmu, bezpieczeństwa w tym handlu ludźmi oraz polityki społecznej i prawa. Tematyka publikacji utrzymuje się w kilku obszarach badawczych: pierwszym obejmującym badania nad doktryną i ruchami anarchistycznymi, drugim obejmującym badania nad terroryzmem i bezpieczeństwem, trzecim obejmującym badania nad prawem i polityką społeczną. Efektem prac prowadzonych w pierwszym obszarze są w szczególności monografie: Pod czarnym sztandarem. Anarchizm w Polsce po 1980 roku, Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2004; Augustyn Wróblewski, Anarchista z rozpaczy. Wybór pism, Wyboru dokonał, wstępem i przypisami opatrzył Radosław Antonów, Ośrodek Mysli Politycznej, Kraków 2011; Za wolnością – przeciwko państwu. Poglądy współczesnych polskich anarchistów, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2012. Efektem badań prowadzonych w drugim obszarze jest cykl artykułów na temat terroryzmu, wojny, bezpieczeństwa i handlu ludźmi. Efektem badań nad terroryzmem i bezpieczeństwem było w szczególności zorganizowanie przez Radosława Antonowa 06.12.2013 roku konferencji naukowej na temat: „Rzeczpospolita Polska wobec zagrożenia terroryzmem. Problemy prawne, polityczne i społeczne”. W Konferencji, poza pracownikami naukowymi Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu udział wzięli przedstawiciele: Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu i Izby Adwokackiej we Wrocławiu; przedstawiciele instytucji i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w państwie oraz wojska: Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatura we Wrocławiu, Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu - Strachowicach, Izby Celnej we Wrocławiu, Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Efektem badań nad problematyką handlu ludźmi jest w szczególności monografia zatytułowana: Drogi hańby. Piśmiennictwo polskie przełomu XIX i XX wieku o handlu „żywym towarem”, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, Bibliotheca Erasmiana, Wrocław 2013. Efektem badań nad prawem i polityką społeczną jest w szczególności książka: Odpowiedzialność kierownika jednostki w zakresie zamówień publicznych, Kadra Kierownicza w Administracji, Presscom Sp. z o.o., Wrocław 2011.
Działalność dydaktyczna: zajęcia dydaktyczne z problematyki doktryn politycznych i prawnych na kierunku: prawo, administracja i ekonomia. Zajęcia dydaktyczne z polityki społecznej. Prowadzący monograficzne wykłady: „Doktryny i ruchy współczesnego terroryzmu” oraz „Bezpieczeństwo narodowe”