Jesteś tutaj
Karty podstawowe
dr hab. Karolina Stopka
Pracownik naukowo-dydaktyczny
pokój 121, budynek A, ul. Uniwersytecka 22/26
1) konsultacje dla studentów: czwartek godz. 12:00-13.00 pok. 121 bud. A, za wyjątkiem 16.02 (wyjazd), wtorek 12.00-13.00 - forma zdalna za pośrednictwem poczty elektronicznej (wiadomość na e-mail: karolina.stopkauwr.edu.pl; w razie konieczności możliwość umówienia per e-mail spotkania przy użyciu aplikacji Teams w godzinach konsultacji zdalnych),
2) dyżur pełnomocnika ds. przeciwdziałania mobbingowi dla pracowników UWr. - czwartek godz. 10:00-12:00 pok. 121 bud. A. w terminie umówionym per e-mail, w okresie od 13.02 do 17.02 z uwagi na wyjazd wyłącznie w formie zdalnej w terminie umówionym per e-mail).
Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2008 r. doktor nauk prawnych, pracownik naukowo - dydaktyczny w Zakładzie Prawa Pracy. W latach 2003 - 2006 odbyła aplikację sądową przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Od 2006 r. członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, a od maja 2010 r. pozaetatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu. Od roku akademickiego 2013/2014 kierownik studiów podyplomowych Prawa Pracy i Prawa Socjalnego oraz szkolenia specjalizacyjnego z zakresu Organizacji Pomocy Społecznej.
W 2010 r. wyróżniona w konkursie Złote Szkrzydła Dziennika Gazety Prawnej w kategorii Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych za książkę: Zasada subsydiarności w prawie pomocy społecznej.
W pracy naukowej zajmuje się teoretycznymi i dogmatycznymi zagadnieniami z zakresu prawa socjalnego, w tym przede wszystkim problematyką świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń odszkodowania socjalnego.
Prowadzi wykłady i ćwiczenia z Polityki społecznej i systemu ubezpieczeń społecznych, wykłady z Instrumentów prawnych rynku pracy; ćwiczenia z Prawa zabezpieczenia społecznego oraz seminaria magisterskie i licencjackie z prawa pracy i prawa socjalnego. Uczestniczy w prowadzeniu zajęć z prawa pomocy społecznej na studiach podyplomowych Prawa Pracy i Prawa Socjalnego oraz szkoleniu specjalizacyjnym z zakresu Organizacji Pomocy Społecznej.